PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie wybiera najlepsze wiejskie projekty finansowane z UE

  • bad    18 lipca 2014 - 11:26
Łódzkie wybiera najlepsze wiejskie projekty finansowane z UE

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego tylko do poniedziałku czeka na zgłoszenia do VI edycji konkursu „Przyjazna Wieś”.
Celem konkursu organizowanego w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich jest prezentacja najlepszych projektów z zakresu budowy i rozwoju infrastruktury społecznej i technicznej na obszarach wiejskich.

Do udziału w konkursie władze województwa zapraszają wszystkich, którzy zrealizowali projekty wspierające rozbudowę infrastruktury technicznej i społecznej na obszarach wiejskich województwa łódzkiego współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej, począwszy od 1 maja 2004 r. Konkurs realizowany jest w dwóch etapach:

* regionalnym,

* ogólnopolskim.

Zgodnie z regulaminem do udziału w konkursie zgłaszane mogą być projekty przyporządkowane do następujących kategorii:

* Infrastruktura techniczna,

* Infrastruktura społeczna (w tym projekty miękkie, np. warsztaty, szkolenia, imprezy kulturalne, edukacyjne, sportowe, itp. z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury na obszarach wiejskich sfinansowanej ze środków unijnych).

Do etapu ogólnokrajowego zostaną zakwalifikowane te projekty, które zajmą I miejsca, w poszczególnych kategoriach, na etapie regionalnym.

Ogłoszenie wyników konkursu na etapie regionalnym oraz wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej konferencji podsumowującej Konkurs, która odbędzie się w październiku w Łodzi. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.