PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie z dużym dofinansowaniem na 137 km dróg lokalnych

  • PAP/MN    20 września 2016 - 15:35
Łódzkie z dużym dofinansowaniem na 137 km dróg lokalnych
Samorząd zawrze 76 umów - na 64 projekty z 37 gmin i 12 z 11 powiatów (fot. wikipedia.org)

• 137 km dróg gminnych, powiatowych i wewnętrznych w woj. łódzkim zostanie zmodernizowanych i wybudowanych.
• Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
• W rozstrzygniętym konkursie na ten cel rozdysponowano 60,8 mln zł.
O wynikach konkursu na projekty drogowe w obszarach wiejskich na wtorkowej (20 września) konferencji prasowej poinformował marszałek woj. łódzkiego, Witold Stępień.

"Ten ważny temat cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Trafiło do nas 338 wniosków, z których pozytywną ocenę otrzymało 299. W sumie oznacza to, że zawrzemy 76 umów - na 64 projekty z 37 gmin i 12 z 11 powiatów - na łączną kwotę 60,8 mln. Pozwoli to na wybudowanie lub przebudowanie ponad 137 km dróg lokalnych" - powiedział.

O wsparcie mogły ubiegać się samorządy, które planują poprawę infrastruktury drogowej łączącej wsie i miasta do 5 tys. mieszkańców. Wartość projektu nie mogła przekraczać 1 mln euro.

Największe dofinansowanie otrzymają powiaty: opoczyński (ok. 7,1 mln zł), łęczycki (ok. 6,9 mln zł), tomaszowski (6,2 mln zł) oraz piotrkowski (6 mln zł). Najdroższy projekt dotyczył przebudowy drogi powiatowej na odcinku Bukowiec-Brójce-Dalków-Czarnocin-Biskupia Wola na terenie gminy Czarnocin. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 4,7 mln zł, a dofinansowanie 2,3 mln zł.

Czytaj też: Drogi lokalne i powiatowe kompromitują nas w UE

"Temat dróg to niekończąca się historia, bo nieustannie trzeba je rozbudowywać i modernizować, choćby ze względu na wymagania poruszających się po nich maszyn. Dzięki wsparciu naszej oczekiwanej od wielu lat inwestycji drogowej będziemy mogli rozwiązać problemy komunikacyjne w południowo-zachodniej części gminy" - powiedziała Julianna Herman burmistrz gminy Krośniewice, w której zostanie zmodernizowanie 2,5 km drogi na odcinku Nowe-Cygany.

Inwestycje mają ruszyć w ciągu najbliższych miesięcy. Samorządy na realizację projektów będą miały trzy lata. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.