PARTNER PORTALU
  • BGK

Lofty w dawnej wrocławskiej fabryce papieru

  • pt    20 lutego 2014 - 14:16
Lofty w dawnej wrocławskiej fabryce papieru

Nowa Papiernia to połączenie historycznych wnętrz i nowoczesnych aranżacji. Na terenie dawnej fabryki papieru powstają lofty, a tuż obok wyrasta budynek inspirowany przemysłową przestrzenią.
Oryginalne osiedle powstaje na terenie Przedmieścia Oławskiego we Wrocławiu. Dawniej mieściła się tutaj fabryka papieru. Mimo upływu lat, budynki z 1889 roku doskonale nadają się na nowoczesne i komfortowe mieszkania. Inwestorzy Nowej Papierni nie mieli co do tego wątpliwości.

- Było dla nas jasne, że po przystosowaniu obiektu powstaną w nim wyjątkowe mieszkania, w których będzie można się poczuć, jak w poprzemysłowych budynkach na Manhattanie – mówi Ewa Piechota specjalista ds. marketingu w Nowej Papierni. – Lofty były więc naturalnym wyborem i to była dobra decyzja. Otwarte poprzemysłowe przestrzenie cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, a we Wrocławiu jest  duże zapotrzebowanie na takie mieszkania.

Inwestycja ruszyła na początku 2013 roku. W pierwszym budynku starej fabryki znajdą się 53 eleganckie lofty, w drugim 23 oraz 4 lokale handlowo-usługowe usytuowane na parterze. Lofty o powierzchni od 30 do 100 m kw. na życzenie właściciela mogą być łączone.

Pomieszczenia są otwarte i wysokie – nawet do 4 metrów, duże okna i portfenetry o wysokości nawet 3,5 m zapewnią doskonałe oświetlenie, każdy loft będzie posiadał własny balkon lub taras, które w mieszkaniach na parterze będą pełniły rolę przydomowych ogródków.

New Line to całkiem nowa realizacja, która będzie sąsiadowała z pofabrycznymi budynkami. Budowa trwa równolegle do prac przy Nowej Papierni. Projekt New Line jest inspirowany loftami i przemysłową architekturą. Wrocławscy architekci wykorzystają w tym celu oryginalne, 100-letnie materiały, m.in. zabytkowe cegły zachowane z fabryki.

- Polacy coraz chętniej poszukują mieszkań o wysokich stropach i otwartej przestrzeni. Kady chce mieszkać w unikalnym i inspirującym otoczeniu. Lofty nadają się do tego idealnie – mówi Ewa Piechota.

Osiedle Nowa Papiernia zostanie oddane mieszkańcom pod koniec 2014 roku. Inwestycja wpisuje się w projekt rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Amik, 2014-02-21 14:32:24

    Podoba mi sie takie przerabianie starych fabryk na lofty, widzę, że to jest coraz popularniejsze w Polsce. Jak byłem niedawno w Warszawie to widziałem nieczynną wytwórnię wódek Koneser, w której powstaną lofty, biura, otwarte przestrzenie. Według mnie to dobry sposób na odnowienie zabytków i nadanie... im nowego życia.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: