PARTNER PORTALU
  • BGK

Logistyka i magazynowanie za 21 mln

  • PAP    23 marca 2011 - 09:42
Logistyka i magazynowanie za 21 mln

Ponad 21 mln zł będzie kosztować rozbudowa Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Stan surowy inwestycji spodziewany jest w końcu października. Zakończenie ma nastąpić w grudniu 2012 r.
Inwestycja realizowana jest w centrum miasta. Obejmuje powstanie nowoczesnego budynku laboratoryjno-biurowego na potrzeby Krajowego Centrum Innowacji w Logistyce i e-Gospodarce.

Bryła budynku będzie się składać z przeszklonego atrium i części biurowej. Obiekt będzie miał cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną.

Na parterze zostanie ulokowana część laboratoryjna, a na piętrach pomieszczenia biurowe i sale szkoleniowe. W części podziemnej będzie parking na 61 pojazdów i pomieszczenia techniczne.

Kubatura budynku wyniesie 16 tys. m sześciennych, a powierzchnia użytkowa niemal 4,8 tys. m kw.

Instytut Logistyki w Poznaniu realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

Pełni rolę organizacji krajowej wdrażającej do praktyki gospodarczej globalne standardy wykorzystujące najnowsze technologie.

W swoim systemie skupia w Polsce ponad 18 tys. firm, a na rynku europejskim działa w roli koordynatora i partnera projektów Unii Europejskiej z obszaru logistyki i gospodarki elektronicznej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.