PARTNER PORTALU
  • BGK

Lokalne drogi cierpią na budowie A4

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Rzeszów    3 lutego 2011 - 09:55

Przez ciężkie samochody dowożące materiał na budowę autostrady w rejonie podkarpackiego Radymna, droga w Skołoszowie zamieniła się w pobojowisko - donosi "Gazeta Wyborcza Rzeszów".
Niedaleko Radymna od jesieni buduje się kodcinek autostrady A4. Ciężarówki przejeżdzają przez Skołoszów, niszcząc tamtejszą drogę.

- Dramat zaczął się 11 stycznia. Mróz puścił, zaczął padać deszcz i w trzy dni wykończyli naszą drogę. Dziś jej praktycznie nie ma - opisuje "Gzecie Wyborczej Rzeszów"  Ryszard Broda, sołtys Skołoszowa. Zastrzega, że mieszkańcy nie są przeciw budowie autostrady, ale skarżą się nie tylko na uszkodzenia nawierzchni. Kierowcy jeżdżą tam niebezpiecznie szybko.

W Powiatowym Zarządzie Dróg w Jarosławiu  (pod który podlega gmina) przyznają, że problem jest, tak samo jak na kilku innych odcinkach dróg w powiecie, którymi jeżdżą ciężarówki z materiałami na autostradę. Wykonawca zobowiązał się, że drogi zostaną przywrócone do stanu sprzed budowy autostrady najpóźniej miesiąc przed zakończeniem jej budowy, czyli w kwietniu 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • zapuszczający, 2011-02-03 15:57:22

    Ciekawe,jak będzie sie jeżdziło nową autostradą? Słyszałem,że niedaleko ok poniedziałku będzie już czynny inny odcinek ! Muszę się przejechać i sprawdzić jak się sunie tym cudem!
  • Mleczko, 2011-02-03 14:57:19

    No cóż... nie da się zadowolić wszystkich. Skoro są jeszcze inne drogi to trzeba z nich skorzystać a przy okazji można też pozwiedzać stare zakątki. Przez te trudności kierowcy w pełni docenią oddaną do użytku autostradę.