Lokalni liderzy dają impuls gospodarce

Podczas gali towarzyszącej tegorocznej edycji Kongresu Nowego Przemysłu przyznano Nowe Impulsy – wyróżnienia dla firm i inicjatyw mających nadawać nową jakość polskiej gospodarce, a w szczególności sektorowi energetyczno-paliwowemu.
Lokalni liderzy dają impuls gospodarce

– Co miesiąc na łamach Nowego Przemysłu, a na co dzień w portalu wnp.pl, wskazujemy na najbardziej aktualne i żywe trendy w branży, konfrontujemy opinie, komentujemy najważniejsze wydarzenia. W trakcie organizowanych przez PTWP konferencji i debat rozmawiamy o szansach i barierach rozwoju sektora energii w Polsce. Poprzez te wszystkie działania chcemy dawać nowe impulsy, nowe impulsy do zmian w sektorach szczególnie ważnych dla naszej gospodarki – powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP i wydawca Nowego Przemysłu i portalu wnp.pl.

Kolegium redakcyjne miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł postanowiło tym razem przyznać sześć Nowych Impulsów.

Nagrodę za skuteczną działalność na rynku nowoczesnych urządzeń elektrotechnicznych dla przemysłu i transportu otrzymała firma Medcom.

– Energię do tego impulsu, za który zostaliśmy wyróżnieni, czerpiemy przede wszystkim od naszych klientów i dzięki temu możemy się rozwijać – powiedział członek zarządu spółki Jerzy Linka odbierając wyróżnienie.

Warszawskie przedsiębiorstwo, obecne na rynku od ponad 20 lat, zajmuje się projektowaniem, produkcją, instalacją oraz serwisem nowoczesnych urządzeń energoelektronicznych, przeznaczonych dla energetyki i przemysłu, trakcji elektrycznej oraz wojska. Napęd asynchroniczny do autobusów szynowych autorstwa spółki to przykład innowacyjnego produktu umożliwiającego bardziej racjonalne wykorzystanie energii w transporcie przy jednoczesnej poprawie jakości podróży.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyróżniono za aktywność w dziedzinie ochrony klimatu i efektywnego wykorzystania energii. Nagrodę odebrał prezes Funduszu Jan Rączka. – Efektywność energetyczna jest tym obszarem, gdzie można skutecznie połączyć działalność na rzecz środowiska ze wspieraniem przemysłu – skomentował.

W ostatnich latach szczególnie szybko rośnie aktywność Funduszu w obszarze ochrony klimatu. Przykładowo w latach 2008-2010 dofinansował on termomodernizację około 1240 budynków użyteczności publicznej, a uruchomione programy zakładają dofinansowanie w latach 2011-2013 termomodernizacji około 2500 budynków.

Na uwagę zasługuje też uruchomiony przez fundusz program Efektywne Wykorzystanie Energii skierowany do około 200 najbardziej energochłonnych firm w Polsce. Budżet tego wieloletniego programu obejmującego lata 2011-2015 to 820 mln zł na audyty energetyczne i dofinansowanie inwestycji.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE