PARTNER PORTALU
 • BGK

Łomża: Zabrakło chętnych na ostatnie zadanie w ramach budowy centrum przesiadkowego

 • PAP/AKC    7 maja 2018 - 15:27
Łomża: Zabrakło chętnych na ostatnie zadanie w ramach budowy centrum przesiadkowego
Prawdopodobnie przetarg zostanie częściowo powtórzony (fot. archiwum)

Wszystko wskazuje na to, że  będzie częściowo powtórzony przetarg na centrum przesiadkowe i dworzec w Łomży. Są chętni na wykonanie trzech spośród czterech zadań. To już drugie podejście władz miasta do tej inwestycji.
 • Władze Łomży poinformowały, że prawdopodobnie ogłoszą ponowy przetarg na część z czterech zadań związanych z budową nowego dworca autobusowego i centrum przesiadkowego.
 • Nowe centrum przesiadkowe ma powstać na terenie ok. 3 tys. m kw. Dworzec ma mieć powierzchnię ok. 300 m kw. W sąsiedztwie powstaje parking na 120 miejsc.
 • To drugi przetarg na tę inwestycję. Pierwszy został unieważniony, bo firmy oferowały znacznie wyższe ceny niż kwota, którą na ten cel dysponuje miasto.

Przetarg na budowę centrum przesiadkowo-komunikacyjnego i dworca w Łomży przy ulicach: Dworcowej, Sikorskiego i Alei Legionów składa się z czterech części. Chętne firmy zgłosiły się do trzech z czterech zadań. Firmy zainteresowane budową sieci sanitarnej (zadanie I) oraz wykonaniem elewacji dworca i schodów zewnętrznych przy pawilonach handlowych - bez głównej konstrukcji stalowej dworca (zadanie IV) złożyły oferty, które - jak podało miasto - "znacznie" przekraczają kwotę, jaka jest zagwarantowana na ten cel.

Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży powiedział, że w tych zakresach przetarg będzie unieważniony i ogłoszony ponownie. Firmy mają też dostać w nowym przetargu dłuższy termin realizacji - do jesieni 2019 r. Dodał, że miasto liczy, że powinno to korzystnie wpłynąć na ceny oferowane przez firmy w przetargach.

Żadna firma nie zgłosiła się do części przetargu na budowę fundamentów i konstrukcji stalowej dworca, oszklenie obiektu, jego zadaszenie (zadanie 3). Czech powiedział, że miasto ma w takiej sytuacji prawo wybrać wykonawcę w trybie z tzw. wolnej ręki i prawdopodobnie tak się stanie.

Jeżeli nie ma błędów w ofercie, prawdopodobnie 553 tys. zł będzie kosztować budowa sieci elektrycznej i teletechnicznej (zadanie 2). To najtańsza oferta w tej części przetargu. Czech poinformował, że oferta "jest zaakceptowana przez władze miasta", jest sprawdzana pod względami formalnymi.

Czytaj też: Ruszają przygotowania do budowy węzła przesiadkowego w centrum Katowic

- Z naszych kosztorysów wiemy, ile tego typu prace mogą kosztować. Gospodarujemy środkami publicznymi i nie możemy godzić się na zbyt wysokie ceny - mówi o przetargu cytowany w przekazanym PAP komunikacie zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Dodaje, że wydłużenie czasu realizacji inwestycji "powinno wpłynąć na obniżenie cen przez potencjalnych wykonawców".

Andrzej Garlicki poinformował także, że zaawansowane są już prace przy budowie parkingu, który powstaje przy nowym centrum przesiadkowym, mają być gotowe do lipca. Planowany jest tam tymczasowy dworzec. - Prowadzone przez nas prace nie pogorszą komfortu podróżujących. Dworzec tymczasowy jest planowany tak, aby dostęp do obiektu nie był gorszy niż obecnie - podkreśla  Garlicki.

Pierwszy przetarg na centrum przesiadkowe i dworzec był unieważniony, bo firmy oferowały znacznie wyższe ceny niż kwota, którą na ten cel dysponuje miasto. Na centrum przesiadkowe miasto planuje 4 mln zł. W pierwszym przetargu firmy oferowały od 12,6 mln zł do ponad 14,3 mln zł brutto za budowę centrum.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.