PARTNER PORTALU
  • BGK

Los Śródmieścia Olsztyna w rękach radnych

  • AW    18 czerwca 2015 - 15:57
Los Śródmieścia Olsztyna w rękach radnych
Obszar Śródmieścia do objęcia planami fot.UM Olsztyn

Obecny sposób zagospodarowania Śródmieścia Olsztyna w żadnej mierze nie przyczynia się do jego rozwoju - twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna (FRO) i apelują do radnych o uchwalenia Zintegrowanego Programu Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia.
- Olsztyn stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest rewitalizacja Śródmieścia. Lata zaniedbań ze strony administracji samorządowej, pozwolenie na budowę centrum handlowego Alfa, nadanie priorytetowego znaczenia ruchowi samochodowemu czy chaos estetyczny i architektoniczny są przyczyną degradacji tej części miasta - czytamy w apelu do radnych.

Ratunek w Zintegrowanym Programie Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia?

Głosowanie w sprawie przyjęcia Zintegrowanego Programu Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia odbędzie się już na najbliżej sesji Rady Miasta, tj. 24 czerwca.

To właśnie w Programie członkowie stowarzyszenia widzą ratunek dla centrum miasta.

- Naszym zdaniem jest to dobry dokument, którego większość założeń odpowiada współczesnym trendom rozwoju miast i których słuszność potwierdza się w praktyce (mimo kilku mankamentów, do których odniesiemy się wkrótce w uwagach do Programu, jak np. plany budowy estakady nad Parkiem Kusocińskiego) - czytamy dalej.

Przyjęcie tego dokumentu, zdaniem FRO, pozwoli dokonać zmiany,w efekcie których Śródmieście będzie tętniło życiem. Chodzi o ograniczenie ruchu samochodowego i efektywniejsze wykorzystanie transportu publicznego, uporządkowanie chaosu estetycznego i architektonicznego oraz uchwalenie nowych planów miejscowych zgodnych z postanowieniami Programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.