PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotniska, Kraków: trwa rozbudowa Kraków Airport

  • pt    30 stycznia 2015 - 09:25

Trwa największy w historii lotniska projekt inwestycyjny – Kraków Airport 2015. Inwestycje obejmują rozbudowę terminalu pasażerskiego, przebudowę wewnętrznego układu komunikacyjnego, rozbudowę płyty postojowej, modernizację dróg kołowania oraz budowę hotelu.
Realizacja rozbudowy i przebudowy terminalu pasażerskiego, po połączeniu z obiektem istniejącym zapewni pełny program obsługi ruchu pasażerskiego dla przylotów i odlotów samolotów.

Realizacja zadania przebiega etapowo. W ramach przebudowy istniejącego terminalu, zostanie dokonana modernizacja organizacji ruchu pasażerskiego dla przylotów i odlotów, a także w zakresie transportu bagażu.

Nowa infrastruktura terminalu przystosowana będzie do obsługi pasażerów i statków powietrznych rejsów regularnych i nieregularnych, w cyklu 24 godzinnym, 7 dni w tygodniu, przez okres całego roku.

Krakowskie lotnisko chce dzięki modernizacji poprawić rekordowy wynik z 2014 r.

Terminal docelowo osiągnie przepustowość przylotową i odlotową w godzinie szczytowej na poziomie 1800 pasażerów w przylotach i 1800 pasażerów w odlotach, przy zachowaniu standardu obsługi pasażerów w klasie C zgodnie ze standardami IATA.

Powstanie możliwość jednoczesnej obsługi, co najmniej dwóch samolotów transatlantyckich w godzinie szczytowej.

Nowo realizowany terminal wraz z terminalem istniejącym będzie w pełni przystosowany do obsługi ruchu pasażerskiego na kierunkach Schengen (S) i Non-Schengen (NS) oraz w ruchu tranzytowym we wszystkich relacjach.

Zastosowane rozwiązania zapewnią możliwość obsługi pasażerów i samolotów na poziomie wymaganym przez przewoźników regularnych, przy zachowaniu obowiązujących procedur bezpieczeństwa dotyczących pasażerów, załóg, bagażu rejestrowanego, bagażu podręcznego oraz statków powietrznych.

Integralną częścią rozbudowy i przebudowy obiektu będzie kładka (nadziemne, kryte przejście piesze), łącząca poziom projektowanego terminalu z istniejącym garażem wielopoziomowym i przystankiem osobowym kolei aglomeracyjnej oraz hotelem.

Obiekt wyposażony zostanie we wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.