PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko Krywlany w Białymstoku coraz bliżej

  • bad    12 czerwca 2015 - 11:06
 Lotnisko Krywlany w Białymstoku coraz bliżej

Zaprojektowanie i wykonanie ogrodzenia Lotniska Krywlany w Białymstoku to kolejny element przygotowań do przekształcenia lotniska Krywlany w lotnisko użytku publicznego.
Zaprojektowanie i wykonanie ogrodzenia Lotniska Krywlany w Białymstoku to przedmiot właśnie ogłoszonego przetargu. Do 25 czerwca 2015 r. Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku czeka na oferty. Do końca października 2015r. zadanie ma być już zrealizowane.

Budowa ogrodzenia to kolejny element przygotowań do przekształcenia lotniska Krywlany w lotnisko użytku publicznego. Aeroklub Polski i Miasto Białystok rozpoczęły wspólne prace nad jak najszybszym przekształceniem Krywlan w lotnisku typu publicznego, tak aby mogły u nas lądować samoloty pasażerskie do 50 osób.

Pierwszy krok inwestycyjny

Kolejnym etapem będzie wybudowanie pola wzlotów o utwardzonej nawierzchni wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na lotnisku. Rolą Aeroklubu Polskiego jest uzyskanie wszelkich decyzji, zezwoleń i certyfikacji koniecznych do wpisania lotniska Krywlany w rejestrze lotnisk cywilnych jako lotniska użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji oraz późniejsza eksploatacja lotniska.

– Ogrodzenie lotniska to pierwszy inwestycyjny krok na drodze do powstania tego typu lotniska na Krywlanach – mówi zastępca prezydenta Białegostoku mówi Adam Poliński. – Przed nami jeszcze odwodnienie pola wzlotów i utwardzenie drogi startowej.

Po oddaniu przez miasto do użytkowania drogi startowej Aeroklub Polski ma 9 miesięcy na uzyskanie niezbędnych zezwoleń i decyzji koniecznych do wpisania lotniska Krywlany jako lotniska użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji w rejestrze lotnisk cywilnych.

– Liczymy na to, że wspólnymi siłami lotnisko na Krywlanach zmieni się jak najszybciej – mówi Adam Poliński, zastępca prezydenta Miasta Białegostoku – po to by jak najszybciej mogło służyć mieszkańcom naszego miasta i zwiększać jego atrakcyjność inwestycyjną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.