PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko w Legnicy ma trafić do specjalnej strefy ekonomicznej

  • PropertyNews.pl    5 października 2017 - 11:12
Lotnisko w Legnicy ma trafić do specjalnej strefy ekonomicznej
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski (fot. mat. pras.)

Dawne lotnisko wojskowe w Legnicy może czekać świetlana przyszłość. - Rozmawiałem z premierem Morawieckim o tym, by ten teren stał się częścią oferty narodowej, bo tak cennego gruntu nie ma w regionie. Chciałbym, aby o jego zagospodarowanie zadbał także rząd - przyznaje prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.
Zlokalizowane niemal w sercu miasta byłe lotnisko wojskowe liczy prawie 130 ha i posiada bocznicę połączoną z linią kolejową.

Władze Legnicy wszczęły już procedurę włączania terenu dawnego lotniska wojskowego do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miasto będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie: czy podzielić grunt na mniejsze działki, czy nie.

- Przykład Mercedesa pokazuje, że może być różnie. Koncern szukał 300 ha, a my mieliśmy tylko 130 ha, co nas na starcie eliminowało z ubiegana się o tego inwestora - ocenia Tadeusz Krzakowski.

O tym, na jakiego inwestora liczą władze miasta a także o tym, jakie zamiary mają inwestorzy, którzy kupili działki przy głównym deptaku miasta - czytaj w serwisie PropertyNews.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.