PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko w Poznaniu będzie rozbudowane

  • PAP    2 marca 2011 - 14:42
Lotnisko w Poznaniu będzie rozbudowane

Port Lotniczy Poznań-Ławica może wystąpić do wojewody o decyzje administracyjne zezwalające na rozpoczęcie prac przy rozbudowie lotniska. Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia wydał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu.
Jak poinformowała w środę rzeczniczka portu lotniczego Hanna Surma, po uzyskaniu zgody od wojewody wielkopolskiego rozpoczną się prace budowlane, których zakończenie planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2012 roku.

Sprawdź notowania prezydenta Poznania

"Zakres inwestycji obejmuje projekty związane z obsługą zwiększającej się z roku na rok liczby pasażerów, w tym zintensyfikowanego ruchu w trakcie rozgrywek Euro 2012. W obecnej chwili trwają procesy inwestycyjne związane z rozbudową płaszczyzn lotniskowych oraz terminala pasażerskiego" - poinformowała Surma.

Jak wyjaśniła w planach jest m.in. budowa drogi kołowania, równoległej do drogi startowej, oraz rozbudowa płyt postojowych samolotów.

"Zadanie drugie, rozbudowa terminala, podzielone jest na trzy etapy - pierwszy z nich to powstanie nowego obiektu, połączonego z obecnym terminalem za pomocą łącznika. Będzie on mieścił halę odpraw bagażowo-biletowych (check-in), sortownię bagażu, biurowiec oraz halę przylotów" - stwierdziła.

Jak poinformowała rzecznik, do czasu otrzymania decyzji środowiskowej port zakończył procedury przetargowe wyłaniające wykonawców największych zadań, czyli rozbudowy płaszczyzn lotniskowych i rozbudowy terminala.

Rozstrzygnięto też kwestię finansowania inwestycji. Port zawarł umowy z bankami na finansowanie dłużne w formie obligacji. Projekty są współfinansowane ze środków unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.