PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko w Poznaniu modernizuje drogę startową

  • PAP/JL    21 września 2015 - 08:16
Lotnisko w Poznaniu modernizuje drogę startową

Fot. Mat. prasowe

Z powodu modernizacji drogi startowej od 21 września przez trzy tygodnie nieczynny będzie poznański port lotniczy.
Jak informuje Bartosz Grochal z Portu Lotniczego Poznań-Ławica, przeprowadzana inwestycja jest niezbędna ze względu na obecne parametry techniczne oraz wymogi Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

– Harmonogram prac przewiduje zamknięcie drogi startowej od godziny 8. w poniedziałek, do 11 października, do godziny 16. W praktyce oznacza to brak realizacji operacji lotniczych w tym czasie – podaje Grochal.

Modernizacja ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu operacji lotniczych. Obecna droga startowa z powodu spadku twardości, spękań i złego stanu podbudowy w perspektywie 3-4 lat nie mogłaby przyjmować najbardziej popularnych samolotów Airbus A320 i Boeing 737.

Inwestycja była planowana od 2007 r. Prace zakładają modernizację warstwy wierzchniej drogi startowej, uwzględniają też pełną wymianę systemu odwodnienia oraz oświetlenia.

Droga startowa na Ławicy była wydłużana w latach 70., zaś w 2001 r. przeszła modernizację. Według władz portu, prace podobne do obecnie prowadzonych w Poznaniu, odbywają się na każdym lotnisku raz na 10-20 lat.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.