Lotnisko w Radomiu ruszy z opóźnieniem

W związku z brakiem certyfikatu wydawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, lotnisko w Radomiu nie ruszy we wrześniu, jak wcześniej zapowiadali przedstawiciele spółki Port Lotniczy Radom, lecz z kilkumiesięcznym opóźnieniem.
Lotnisko w Radomiu ruszy z opóźnieniem

Według rzecznika spółki Port Lotniczy Radom. Kajetana Orła, uruchomienie lotniska nastąpi pod koniec roku.

„Na przełomie 2013 i 2014 roku, już po otrzymaniu certyfikatu z Urzędu Lotnictwa Cywilnego i wpisaniu radomskiego portu do rejestru lotnik cywilnych, możliwa będzie obsługa operacji lotnictwa ogólnego, a więc wszystkich połączeń lotniczych oprócz regularnych" - poinformował Orzeł.

Rozpoczęcie regularnych połączeń pasażerskich oraz czarterów planowane jest z kolei na przełomie wiosny i lata przyszłego roku. Wówczas na lotnisku zostaną uruchomione specjalistyczne urządzenia nawigacyjne.

Rzecznik wyjaśnił, że opóźnienie rozpoczęcia działalności lotniskowej spowodowane było brakiem aktów wykonawczych do znowelizowanej w grudniu ub. roku ustawy Prawo Lotnicze.

„Trzy spośród najważniejszych dla nas rozporządzeń wchodziły sukcesywnie w życie odpowiednio w kwietniu, w czerwcu i w lipcu. Z tego powodu nie mogliśmy poddać się procesowi audytu certyfikacyjnego wcześniej niż w lipcu tego roku" - powiedział Orzeł.

Rzecznik zaznaczył, że spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi przewoźnikami, którzy mogliby korzystać z radomskiego lotniska. Nie chciał jednak zdradzić, kto zainteresowany jest lotami z Radomia.

Radomskie lotnisko jest już prawie gotowe. Dobiega końca budowa terminalu, drogi dojazdowej oraz całej lotniskowej infrastruktury.

Port lotniczy w Radomiu. powstaje na bazie istniejącego w tym mieście od lat lotniska wojskowego. Spółka Port Lotniczy Radom będzie je użytkować wspólnie z wojskiem. Zgodnie z planami spółki w pierwszym roku działalności lotnisko ma obsłużyć ponad 60 tys. pasażerów. Obecnie w porcie lotniczym zatrudnionych jest 40 osób, do końca roku zatrudnienie ma wzrosnąć do około 100 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE