PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko w Radomiu ruszy z opóźnieniem

  • PAP    5 września 2013 - 18:09
Lotnisko w Radomiu ruszy z opóźnieniem

W związku z brakiem certyfikatu wydawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, lotnisko w Radomiu nie ruszy we wrześniu, jak wcześniej zapowiadali przedstawiciele spółki Port Lotniczy Radom, lecz z kilkumiesięcznym opóźnieniem.
Według rzecznika spółki Port Lotniczy Radom. Kajetana Orła, uruchomienie lotniska nastąpi pod koniec roku.

„Na przełomie 2013 i 2014 roku, już po otrzymaniu certyfikatu z Urzędu Lotnictwa Cywilnego i wpisaniu radomskiego portu do rejestru lotnik cywilnych, możliwa będzie obsługa operacji lotnictwa ogólnego, a więc wszystkich połączeń lotniczych oprócz regularnych" - poinformował Orzeł.

Rozpoczęcie regularnych połączeń pasażerskich oraz czarterów planowane jest z kolei na przełomie wiosny i lata przyszłego roku. Wówczas na lotnisku zostaną uruchomione specjalistyczne urządzenia nawigacyjne.

Rzecznik wyjaśnił, że opóźnienie rozpoczęcia działalności lotniskowej spowodowane było brakiem aktów wykonawczych do znowelizowanej w grudniu ub. roku ustawy Prawo Lotnicze.

„Trzy spośród najważniejszych dla nas rozporządzeń wchodziły sukcesywnie w życie odpowiednio w kwietniu, w czerwcu i w lipcu. Z tego powodu nie mogliśmy poddać się procesowi audytu certyfikacyjnego wcześniej niż w lipcu tego roku" - powiedział Orzeł.

Rzecznik zaznaczył, że spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi przewoźnikami, którzy mogliby korzystać z radomskiego lotniska. Nie chciał jednak zdradzić, kto zainteresowany jest lotami z Radomia.

Radomskie lotnisko jest już prawie gotowe. Dobiega końca budowa terminalu, drogi dojazdowej oraz całej lotniskowej infrastruktury.

Port lotniczy w Radomiu. powstaje na bazie istniejącego w tym mieście od lat lotniska wojskowego. Spółka Port Lotniczy Radom będzie je użytkować wspólnie z wojskiem. Zgodnie z planami spółki w pierwszym roku działalności lotnisko ma obsłużyć ponad 60 tys. pasażerów. Obecnie w porcie lotniczym zatrudnionych jest 40 osób, do końca roku zatrudnienie ma wzrosnąć do około 100 pracowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.