Lotnisko w Radomiu: Są plany rozbudowy za 100 mln zł

Spółka Port Lotniczy Radom planuje nowe inwestycje na radomskim lotnisku, m.in. wydłużenie pasa startowego i budowę systemu precyzyjnego lądowania ILS. Wnioski o zezwolenie na budowę, w ramach tzw. specustawy lotniczej, trafiły do wojewody mazowieckiego.
Lotnisko w Radomiu: Są plany rozbudowy za 100 mln zł
Do połowy lutego służby wojewody mazowieckiego mają sprawdzić złożone przez PLR dokumenty pod kątem formalnym (fot.lotnisko-radom.eu)

Jeden z wniosków jak tłumaczy - rzecznik Portu Lotniczego Radom (PLR) Kajetan Orzeł, związany jest z planami rozbudowy lotniska; m.in. chodzi o wydłużenie drogi startowej, budowę oświetlenia nawigacyjnego, systemu precyzyjnego lądowania ILS. Planowana jest również przebudowa istniejącego pasa startowego, który do końca 2017 r. musi być dostosowany do wymogów unijnych. Drugi wniosek złożony przez PLR dotyczy sieci uzbrojenia terenu wokół lotniska.

Do połowy lutego służby wojewody mazowieckiego mają sprawdzić złożone przez PLR dokumenty pod kątem formalnym. "Jeśli wniosek będzie kompletny, zostanie wszczęte postępowanie sprawdzające, które zakończy się wydaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji" - podało biuro prasowe wojewody mazowieckiego.

Wojewoda - zgodnie z tzw. specustawą lotniskową, która upraszcza procedury związane z pozyskaniem gruntów pod inwestycje lotniskowe, ma trzy miesiące na wydanie decyzji o zezwoleniu na budowę.

Według wstępnych szacunków rozbudowa lotniska miałaby kosztować ok. 100 mln zł.

Obecnie z radomskiego lotniska trzy razy w tygodniu odbywają się loty pasażerskie do Pragi. Nadal - jak podkreśla rzecznik - prowadzone są rozmowy z innymi przewoźnikami, w celu uruchomienia dodatkowych połączeń lotniczych w sezonie wiosenno-letnim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Rozumiem, że instalacja odtrasania ptactwa na razie nie będzie potrzebna, bo trzy razy w tygodniu zdoła to zrobić sam pan Kajetan.

Wróg ludu, 2016-01-17 14:08:07 odpowiedz

To jest parodia, jeszcze nie zrozumieli, że nie będzie działać to lotnisko?

anty urzędnik , 2016-01-11 20:40:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE