PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotniskowy papier na użytek publiczny

  • PAP    6 lipca 2012 - 08:37
Lotniskowy papier na użytek publiczny

Lotnisko w Modlinie czeka na certyfikat lotniska użytku publicznego wydawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Bez niego port nie może przyjmować samolotów rejsowych. Dokument może być wydany w połowie lipca – poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.

„Proces certyfikacji trwa, port jest sprawdzany zgodnie z przepisami. Prawdopodobnie w połowie miesiąca zostanie wydany certyfikat lotniska użytku publicznego” – powiedziała Krasnodębska.

Certyfikat ten jest potrzebny, aby lotnisko mogło przyjmować rejsowe, komercyjne samoloty. Obecnie mogą tam lądować samoloty General Aviation, czyli prywatne maszyny.

Z lotniska, jako pierwszy z pasażerami ma wystartować samolot irlandzkiej linii Ryanair, która zapowiedziała uruchomienie swoich połączeń z Modlina 16 lipca. Drugą linią operującą z tego lotniska będzie Wizz Air – od 18 lipca. Port rozmawia z innymi przewoźnikami, w tym m.in. z liniami czarterowymi.

„Czekamy na certyfikat ULC, który teraz jest dla nas najważniejszy, abyśmy mogli przyjmować samoloty rejsowe. Mamy nadzieję, że otrzymamy go wkrótce” – powiedziała Edyta Mikołajczyk z portu w Modlinie.

Wyjaśniła, że samo lotnisko jest już prawie gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów, o czym będzie można się przekonać w sobotę podczas dnia otwartego na lotnisku w Modlinie.

„W sobotę organizujemy piknik rodzinny dla przyszłych pasażerów i wszystkich chętnych. Tego dnia będzie możliwość zwiedzania oraz testowania terminalu pasażerskiego” – powiedziała.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.