PARTNER PORTALU
 • BGK

Lubelski basen będzie piękny

 • ZWI    6 czerwca 2013 - 17:02

Ruchome dno, wielka szklana kula i ogród zimowy, to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają mieszkańców na nowym basenie w mieście.
Znamy już projekt, na podstawie którego dotychczasowy kompleks przy al. Zygmuntowskich zmieni się w nowoczesny obiekt sportowy. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 45 milionów z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Basen będzie gotowy jesienią 2014 roku.

Zespół pływalni podzielony będzie na trzy części. Pierwsza z nich mieści baseny rekreacyjne „z kulą", zjeżdżalnie i pomieszczenia techniczne w podbaseniu.

Część ta styka się z budynkiem dotychczasowego basenu. Druga to nowy 50 metrowy basen z trybunami na 2100 miejsc i basen zewnętrzny. Trzecia, mieści kasy, główne przebieralnie basenowe, sauny, zespół odnowy i rehabilitacji, ogród zimowy, fitness, zespół VIP z wyjściem na trybuny, pomieszczenia komentatorów z wejściem na trybuny, szatnie i wypożyczalnię łyżew dla sąsiadującego budynku krytego lodowiska.

Basen będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Będzie miał tzw. ruchome dno, dzięki czemu na jednym basenie będzie można pływać na kilku głębokościach.

Głębokość basenu będzie sięgała 3,9m co pozwoli na osiąganie większych prędkości podczas zawodów pływackich. Zaprojektowany przed basenem plac będzie mógł być wykorzystywany na imprezy plenerowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Piękny, 2013-06-10 13:02:22

  Mucha dała i będzie w nim pływała!
 • pupil, 2013-06-07 18:16:41

  miejmy nadzieje...
 • pllo, 2013-06-07 08:24:35

  Pięknie. Szkoda że nie wytargali kasiory z UE. Warto by było jeszcze podać ile ma kosztować całość inwestycji. Da to pojęcie o skali dofinansowania i nakłoni być może inne gminy o staranie się o dotacje na podobne obiekty. Mogą być bez kuli i ruchomego dna. Nie wszyscy pływają jak torpedy. ...  rozwiń