PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubelskie: nowy most na Wiśle ku pamięci Edwarda Wojtasa

  • PAP/em    15 listopada 2015 - 11:49
Lubelskie: nowy most na Wiśle ku pamięci Edwarda Wojtasa

Nowy most na Wiśle w miejscowości Kamień został oddany do użytku kierowcom już 17 października (fot.facebook.com/mostKamienSolec)

Imieniem Edwarda Wojtasa, posła PSL, który zginął w katastrofie smoleńskiej, został nazwany nowy most na Wiśle w miejscowości Kamień (Lubelskie).
Przeprawa, oddana do użytku przed niespełna miesiącem, łączy województwa lubelskie i mazowieckie.

„Nazwa mostu jest wyrazem uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Edwarda Wojtasa, długoletniego samorządowca, który zginał w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej” – głoszą uchwały lokalnych samorządów, które zostały odczytane podczas sobotniej uroczystości oficjalnego otwarcia mostu. W uroczystości wzięli udział marszałkowie województw mazowieckiego - Adam Struzik i lubelskiego - Sławomir Sosnowski.

Stosowne uchwały w sprawie nadania nazwy mostowi przyjęli radni gmin Solec nad Wisłą i Rzeczniów w woj. mazowieckim oraz gminy Łaziska i powiatu opolskiego w woj. lubelskim. Radni gminy Rzeczniów podkreślili też, że Wojtas urodził się i wychował w tej gminie, dlatego nazwanie mostu jego imieniem ma dla nich szczególne znaczenie.

Kim był Wojtas?

Wojtas był znanym działaczem samorządowym – przez wiele lat pracował w różnych strukturach samorządowych m.in. był radnym sejmiku, członkiem zarządu województwa, w latach 2005-2006 marszałkiem województwa lubelskiego, w 2006 r. pełnił funkcję przewodniczącego Konwentu Marszałków RP.

Od 1976 r. związany był z ruchem ludowym – m.in. działał w miejskiej organizacji ZSL, pełnił funkcję prezesa struktur miejskich Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 2001 r. był członkiem Rady Naczelnej PSL. Przez cztery lata, do 2010 r., był szefem PSL na Lubelszczyźnie. W 2007 r. został wybrany na posła. Zginął w kwietniu 2010 r. w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Miał 55 lat.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Chełmianin N, 2015-11-15 13:29:30

    POLSKOŚĆ! Pismak fisia-bzika w mózgownicy ma i jak półgłówek głupawo w uporze trwa. Matołku z Lublina mierna wiedza twa, która o wydumanej Lubelszczyźnie łga, a jak wiesz, to wskaż jej teren jaki ma? Na tym portalu setki razy wyjaśniałem, ale jełopów piszących nie przekonałem, a Polacy niec...h wyciągną wniosek z tego, że maniactwo pochodzi z grodu koziego! Morał: pismaki o chorej manii wielkości, mają trudności i nie rozumieją polskości.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: