PARTNER PORTALU
 • BGK

Lubelskie, w miejscowości Kamień oddano nowy most na Wiśle

 • pap/pt    17 października 2015 - 17:52
Lubelskie, w miejscowości Kamień oddano nowy most na Wiśle
Most w Kamieniu ma 1 km długości

Nowy most na Wiśle w miejscowości Kamień został oddany do użytku kierowcom. Przeprawa, której budowa kosztowała blisko 210 mln zł, powstała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 747, która łączy drogi krajowe nr 19 w woj. lubelskim i 9 w woj. mazowieckim.
"Inwestycja jest zakończona. Zapraszamy do korzystania" - poinformowała rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego Beata Górka.

Planowana na sobotę uroczystość towarzysząca oddaniu mostu do użytku została odwołana. "W związku z tym, że oddanie do użytku mostu jest przez wiele osób wykorzystywane do zbijania kapitału politycznego i pozyskiwania poparcia w nadchodzących wyborach parlamentarnych, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski zdecydował o przesunięciu tego wydarzenia na inny termin" - podała Górka.

210 mln, 1 km długości

Jak dodała, wikłanie tak ważnej i wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji "w konteksty polityczne" marszałek uważa "za głęboko niewłaściwe".

Nowy most przez Wisłę w Kamieniu ma ponad kilometr długości i prawie 20 metrów szerokości, ma dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy. Jego budowa kosztowała prawie 210 mln zł, z czego 125 mln zł stanowi dotacja unijna z programu Rozwój Polski Wschodniej. Pozostałe koszty sfinansował samorząd Lubelszczyzny i województwa mazowieckiego.

Most w Kamieniu, wraz ze zmodernizowaną drogą wojewódzką 747 ułatwi komunikację Lubelszczyzny z centralną, południową i zachodnią Polską; ma też usprawnić dojazd z centrum kraju do przejść granicznych z Ukrainą w Lubelskiem.

Most połączył lubelskie i mazowieckie

Droga nr 747 łączy trasy krajowe nr 19 w woj. lubelskim i nr 9 w woj. mazowieckim. Dotychczas samochody jeżdżące tą drogą mogły przedostać się na drugi brzeg Wisły tylko przeprawą promową.

Najbliższe mosty przez tę rzekę - w Annopolu i w Puławach, dzieli 75 km. Był to dotychczas najdłuższy odcinek Wisły, na którym nie było mostu.

Droga wojewódzka nr 747 na odcinku z Kamienia do Konopnicy pod Lublinem także została zmodernizowana. Przebudowano przeszło 46 km trasy, z czego ponad 24 km biegnie teraz nowym śladem.

Na drodze powstały trzy obwodnice miast: Bełżyc, Chodla i Opola Lubelskiego. Powstało 24 km nowych chodników, ponad 20 km tras rowerowych, 46 zatok autobusowych. Koszty prac wyniosły przeszło 320 mln zł, z czego 248 mln zł to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Droga wojewódzka 747, przy węźle w Konopnicy, ma być połączona z budowaną obecnie zachodnią obwodnicą Lublina, która powstaje w ciągu drogi ekspresowej nr 19.

Po połączeniu z oddaną już do użytku obwodnicą północno-wschodnią będzie możliwe wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Lublina i skomunikowanie z obwodnicy dróg ekspresowych: S17 (Warszawa - Lublin - Zamość - granica z Ukrainą), S19 (Rzeszów - Lublin - Białystok) i S12 (Radom - Lublin - Chełm - granica z Ukrainą)

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • samorządowcy złodzieje , 2015-10-20 08:33:33

  Do posiadam materiał: Z tego co wiadome zastępca wójta Gminy Chełm Lucjan Piotrowski ma się dobrze, jako z wykształcenia geodeta nawywijał przed 2013 rokiem wałków z gruntami na grube miliony złotych:dla przykładu przy ulicy Zielonej numeracje od 9-15..gdzie, kupił grunt rolny dwu hektarowy podzieli...ł na mniejsze sprzedał jako budowlane, postało osiedle domków jednorodzinnych okradając Skarb Państwa Polskiego na dwa sposoby, nie wykonał opłaty za wyłączenie gruntu rolnego z produkcji rolnej i uszczuplił Urząd Skarbowy w Chełmie z niespłaconego Vat od sprzedaży sygn.akt IFSK 16655/55 również podobnie jak jego syn sprzedając działkę narożną jako odrębną z gruntu rolnego w ubiegłym roku jako budowlaną na zbiegu ulicy powiatowej nr.1838Lw Strupinie Łanowym z ulicą Łanowa . Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba jest od lat tylko marionetką z papierem,nie mający pojecia w jakie szambo wdepną z czego ,nie może się wycofać ze względu na wspólne interesy!  rozwiń
 • byłysPZP, 2015-10-19 10:11:39

  Ściśle ujmując od strony Raju świętokrzyskiego - Kolonia Nadwiślańska przysiółek Solca nad Wisłą. A tak tam było cichutko, błonia z wierzbami, ciętymi z przydziału na ogrzewanie. Bolenie ochlapujace wędkarzy. Pozdrawiam najsmakowitszą kuchnię u Eli....Nie mogę usiedzieć na miejscu, chciałbym tamtędy... pojechać.  rozwiń
 • posiadam materiał, 2015-10-18 18:51:33

  Afera gruntowa wbiła ich w ziemię masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin na budowlane w powicie chełmskim, zdecydowanie społeczeństwo woli odszkodowania od fałszywej wizji bogactwa, która nabija kabzę najbardziej pomylonym złodziejom samorządowcom .Pod modernizacjami gruntów rolnych... w 2012-2013roku z rażącym naruszeniem wszelkich norm prawa, również pozmieniano oznaczenia gruntów rolnych dla klas I-III z "R"na"B"(budowlane) proceder powyższy przeprowadzono masowo dla obrębów Gmin Kamień-Rejowiec-Wierzbica-Ruda Huta-Leśniowice-Gmina Chełm itd.również w rzeczy samej powyższą strategią zniszczono Miasto Chełm doprowadzając do bankructwa. Właściciele nieruchomości i budynków którzy uczciwie w wcześniejszych latach wyłożyli ogromne środki finansowe w obrębie Miasta Chełma na działki budowlane w wybudowali na nich budynki zgodnie z majestatem prawa, zostali przez starostę chełmskiego oszukani i okradzeni ze swych dóbr osobistych, takiego oszusta pod Sąd to za mało powiedziane!  rozwiń