PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin będzie miał drogę wartą miliony. Podobnie inne wschodnie miasta

  • MN    30 sierpnia 2016 - 16:23
Lublin będzie miał drogę wartą miliony. Podobnie inne wschodnie miasta
Lublin będzie miał drogę za 191 mln zł. We wtorek (30 sierpnia) prezydent miasta podpisał umowię na dofinansowanie budowy w resorcie rozwoju. (fot. lublin.eu)

• Krzysztof Żuk, prezydent Lublina podpisał we wtorek (30 sierpnia) w Ministerstwie Rozwoju umowę na dofinansowanie budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino.
• Całkowita wartość projektu to aż 191 mln złotych, z kolei kwota dofinansowania to 155 mln zł.
• Projekt uzyskał maksymalne 85-procentowe dofinansowanie.
Jak powiedział podczas podpisania umowy prezydent miasta Krzysztof Żuk, jest to jedna z kluczowych inwestycji drogowych w Lublinie. - Budowa pozwoli nam wyprowadzić ruch z południa miasta wprost na obwodnicę i drogę ekspresową - powiedział prezydent.

Domknięciem miejskiego ringu od południa będzie budowa przedłużenia ul. Dywizjonu 303, dla którego aktualnie opracowywana jest dokumentacja.

Przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do węzła Sławin. Dwujezdniowa arteria będzie tworzyła dwupoziomowe skrzyżowanie z ul. Nałęczowską a następnie estakadami pobiegnie nad Suchą Doliną i ciekiem spod Konopnicy.

W ramach tego zadania przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Wojciechowską oraz ul. Nałęczowską oraz sama ul. Nałęczowska na odcinku ok. 600 m.

Jak informuje magistrat, Zarząd Dróg i Mostów posiada już zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. We wrześniu planowane jest ogłoszenie przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca robót. Inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim.

Lublin to nie jedyne miasto we wschodniej Polsce, które uzyskało dofinansowanie na inwestycje. We wtorek (30 sierpnia) w Ministerstwie Rozwoju zawarto również umowy na inwestycje drogowe m.in. w Białymstoku i Olsztynie. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.