Lublin będzie miał drogę wartą miliony. Podobnie inne wschodnie miasta

• Krzysztof Żuk, prezydent Lublina podpisał we wtorek (30 sierpnia) w Ministerstwie Rozwoju umowę na dofinansowanie budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino.
• Całkowita wartość projektu to aż 191 mln złotych, z kolei kwota dofinansowania to 155 mln zł.
• Projekt uzyskał maksymalne 85-procentowe dofinansowanie.
Lublin będzie miał drogę wartą miliony. Podobnie inne wschodnie miasta
Lublin będzie miał drogę za 191 mln zł. We wtorek (30 sierpnia) prezydent miasta podpisał umowię na dofinansowanie budowy w resorcie rozwoju. (fot. lublin.eu)

Jak powiedział podczas podpisania umowy prezydent miasta Krzysztof Żuk, jest to jedna z kluczowych inwestycji drogowych w Lublinie. - Budowa pozwoli nam wyprowadzić ruch z południa miasta wprost na obwodnicę i drogę ekspresową - powiedział prezydent.

Domknięciem miejskiego ringu od południa będzie budowa przedłużenia ul. Dywizjonu 303, dla którego aktualnie opracowywana jest dokumentacja.

Przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do węzła Sławin. Dwujezdniowa arteria będzie tworzyła dwupoziomowe skrzyżowanie z ul. Nałęczowską a następnie estakadami pobiegnie nad Suchą Doliną i ciekiem spod Konopnicy.

W ramach tego zadania przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Wojciechowską oraz ul. Nałęczowską oraz sama ul. Nałęczowska na odcinku ok. 600 m.

Jak informuje magistrat, Zarząd Dróg i Mostów posiada już zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. We wrześniu planowane jest ogłoszenie przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca robót. Inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim.

Lublin to nie jedyne miasto we wschodniej Polsce, które uzyskało dofinansowanie na inwestycje. We wtorek (30 sierpnia) w Ministerstwie Rozwoju zawarto również umowy na inwestycje drogowe m.in. w Białymstoku i Olsztynie. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE