PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin będzie mieć nowy żłobek

  • JL    15 listopada 2016 - 09:24
Lublin będzie mieć nowy żłobek
Tak będzie wyglądać jadalnia w nowym żłobku w Lublinie przy ul. Zelwerowicza. Fot. Lublin.eu

Za 13,5 mln zł powstanie nowy miejski żłobek przy ul. Zelwerowicza w Lublinie. Dwukondygnacyjny budynek pomieści 210 dzieci.
Planowany żłobek przy ul. Zelwerowicza będzie dziewiątą taką publiczną placówką w Lublinie i pierwszą w dzielnicy Czechów Północny. Miasto Lublin planuje ogłoszenie przetargu na jego realizację jeszcze w tym roku. Żłobek ma być gotowy jesienią 2018 roku.

– Dysponujemy obecnie blisko tysiącem miejsc dla dzieci w 8 publicznych żłobkach. Na ich funkcjonowanie w 2016 r. zarezerwowaliśmy ponad 11,6 mln zł. Ten poziom wydatków pozwala na zapewnienie opieki na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o kadrę opiekuńczą, jak i wyposażenie żłobków w niezbędne pomoce dydaktyczne. Kolejne inwestycje w infrastrukturę pozwolą na objęcie opieką większej liczby dzieci, dając rodzicom gwarancję opieki w najlepszych warunkach. – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W ramach inwestycji powstanie budynek dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, na planie wachlarza. 4 oddziały dla dzieci starszych zlokalizowane będą na parterze, 2 dla dzieci młodszych na piętrze. Każdy z oddziałów wyposażony jest m.in. w bawialnie, sypialnie i sanitariat. W bezpośrednim sąsiedztwie sal dla dzieci zaprojektowane zostały jadalnie oraz sale tematyczne: plastyczna, muzyczna, audiowizualna i sensoryczna. Placówka będzie miała własną kuchnię z zapleczem magazynowym, blok pralni i kompleks pomieszczeń biurowych.

Łączny szacowany koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to 13,5 mln zł, z czego część środków na dofinansowanie budowy żłobka ma pochodzić z regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020.

Od ubiegłego roku w Lublinie dotowane są miejsca opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w niepublicznych żłobkach i klubach dziecięcych. Na ten cel w roku bieżącym zaplanowana została kwota 1,9 mln zł. W Lublinie działa 16 żłobków niepublicznych i 11 klubów dziecięcych, które oferują łącznie 594 miejsca opieki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.