PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin: Nowe Błonia z Targiem pod Zamkiem

  • aw/PAP    2 grudnia 2015 - 17:19
Lublin: Nowe Błonia z Targiem pod Zamkiem

Widok projektowanego zadaszenia (fot.lublin.eu)

Około 2 mln zł ma kosztować modernizacja popularnego Targu pod Zamkiem w Lublinie. Prowadząca go spółka chce by, by targowisko stało się alternatywą dla galerii handlowych. Władze samorządowe popierają inwestycję.
Targowisko ma zostać przykryte lekkim dachem z przezroczystych tworzyw sztucznych zawieszonym na stalowej konstrukcji, o wysokości 5 metrów. Od frontu powstanie fasada, o długości ponad stu metrów z dziewięcioma wejściami, ozdobiona drewnianymi elementami i zielenią.

Pod dachem znajdzie się 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni, część placu, który liczy około 6 tys. metrów kwadratowych. Cała konstrukcja została tak zaplanowana, by nie zasłoniła zamkowego wzgórza i panoramy pobliskiego Starego Miasta.

Inwestycja wartości około 2 mln zł ma być sfinansowana przez spółkę Podwale, prowadzącą targowisko.

Targ pod Zamkiem położony jest w dogodnym pod względem komunikacyjnym miejscu, przy Alei Unii Lubelskiej, naprzeciw najnowszej lubelskiej galerii handlowej Tarasy Zamkowe. 

Targ pod Zamkiem jest ważnym elementem gospodarki Lublina

Modernizacja Targu pod Zamkiem ma być związana z zagospodarowaniem pobliskich błoni, trawiastego terenu rozciągającego się od Zamku do Alei Unii Lubelskiej. Władze miejskie chcą, aby w przyszłości było to miejsce licznych imprez kulturalnych. Targowisko, dysponujące wygodnym parkingiem, byłoby ich zapleczem technicznym i gastronomicznym.

"Widzimy potrzebę, by na terenie targowiska zlokalizować całą infrastrukturę od obsługi dużych imprez kulturalnych, których tam nie będzie brakowało" - powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Żuk zaznaczył, że władze samorządowe popierają rozwój handlu na targowiskach. Zapowiedział, że wkrótce przedstawi projekt urządzenia "zielonego rynku" i budowy hali targowej na Podzamczu, przy ul. Ruskiej, gdzie obecnie funkcjonuje targowisko pozbawione udogodnień.

"Handel targowiskowy jest ważną częścią gospodarki miasta, chodzę po targowiskach, rzeczywiście są na nich dobrej jakości artykuły, jestem za ich utrzymaniem i modernizacją. Chodzi o to, żeby tam można było kupić towar pewny, by były dobrze urządzone, zabezpieczone, dozorowane" - podkreślił Żuk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.