Lublin powalczy o dotacje z budżetu państwa na inwestycje sportowe

· Lublin zamierza ubiegać się o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na realizację infrastruktury sportowej przy szkołach i w dzielnicach.
· Ministerialne dotacje mogą pokryć nawet jedną trzecią kosztów inwestycji.
· Jak informuje magistrat, miasto ma już komplet dokumentów z pozwoleniami na budowę dla każdej z inwestycji.
Lublin powalczy o dotacje z budżetu państwa na inwestycje sportowe
Ministerialne dotacje mogą pokryć nawet jedną trzecią kosztów inwestycji (fot.pixabay.com)

Rada miasta Lublin zabezpieczyła w budżecie środki finansowe na realizację inwestycji sportowych. Takie działanie było niezbędne do złożenia wniosków o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Urząd Miasta Lublin jeszcze w lutym zgłosi inwestycje do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Te mają szansę znaleźć się na listach podstawowych i rezerwowych zadań przekazanych Ministerstwu Sportu i  Turystyki. Wówczas, do końca maja Lublin będzie mógł wnioskować o rządową dotację. Gwarantem realizacji prac jest uzyskanie wsparcia finansowego z ministerstwa.

Jak informuje magistrat, miasto ma już komplet dokumentów z pozwoleniami na budowę dla każdej z inwestycji. Prace obejmą budowę sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica oraz przebudowę zespołu boisk sportowych i bieżni przy Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Radości 13 oraz boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym przy ul. Judyma 1. 

W ramach projektu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica  zostanie wybudowana sala gimnastyczna wraz z łącznikiem o kubaturze 18 831,73 m3 i powierzchni użytkowej 2 430,09 m2 oraz widownia na 220 miejsc. Budynek sali gimnastycznej będzie obiektem jednokondygnacyjnym, z zapleczem dwukondygnacyjnym, częściowo podpiwniczony. W przyziemiu zaprojektowano siłownię wraz z sanitariatami, a na poziomie parteru zespoły szatniowo – sanitarne, pokój lekarza i pokój nauczycieli, na piętrze zaprojektowano trzy sale multimedialne oraz pomieszczenia sanitarne.

Przy ul. Judyma planuje się w miejscu istniejącego boiska o nawierzchni trawiastej wykonanie boiska do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 26,50 m x 56,50 m (niepełnowymiarowe), boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wodoprzepuszczalnej do gry w streetball, siatkówkę, tenisa, jak również budowę zaplecza sanitarno - szatniowego obsługującego projektowane boiska. Projekt zakłada także wykonanie siłowni na wolnym powietrzu, oświetlenia boisk, monitoringu oraz zakup wyposażenia boisk.

W ramach prac przy ul. Radości planuje się rozbiórkę istniejących boisk i bieżni oraz wykonanie w tym miejscu nowego boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej o wymiarach 30,00 m x 53,46 m (niepełnowymiarowe), wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wodoprzepuszczalnej do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i badmintona, jak również wykonanie bieżni okrężnej 4-torowej o długości 200 m, bieżni prostej o długości 121,24 m, skoczni w dal oraz rzutni do pchnięcia kulą. Projekt zakłada także wykonanie ścianki wspinaczkowej na wolnym powietrzu, oświetlenia boiska wielofunkcyjnego oraz zakup wyposażenia boisk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE