PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin powalczy o dotacje z budżetu państwa na inwestycje sportowe

  • JS    15 lutego 2016 - 22:34
Lublin powalczy o dotacje z budżetu państwa na inwestycje sportowe
Ministerialne dotacje mogą pokryć nawet jedną trzecią kosztów inwestycji (fot.pixabay.com)

· Lublin zamierza ubiegać się o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na realizację infrastruktury sportowej przy szkołach i w dzielnicach.
· Ministerialne dotacje mogą pokryć nawet jedną trzecią kosztów inwestycji.
· Jak informuje magistrat, miasto ma już komplet dokumentów z pozwoleniami na budowę dla każdej z inwestycji.
Rada miasta Lublin zabezpieczyła w budżecie środki finansowe na realizację inwestycji sportowych. Takie działanie było niezbędne do złożenia wniosków o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Urząd Miasta Lublin jeszcze w lutym zgłosi inwestycje do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Te mają szansę znaleźć się na listach podstawowych i rezerwowych zadań przekazanych Ministerstwu Sportu i  Turystyki. Wówczas, do końca maja Lublin będzie mógł wnioskować o rządową dotację. Gwarantem realizacji prac jest uzyskanie wsparcia finansowego z ministerstwa.

Jak informuje magistrat, miasto ma już komplet dokumentów z pozwoleniami na budowę dla każdej z inwestycji. Prace obejmą budowę sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica oraz przebudowę zespołu boisk sportowych i bieżni przy Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Radości 13 oraz boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym przy ul. Judyma 1. 

W ramach projektu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica  zostanie wybudowana sala gimnastyczna wraz z łącznikiem o kubaturze 18 831,73 m3 i powierzchni użytkowej 2 430,09 m2 oraz widownia na 220 miejsc. Budynek sali gimnastycznej będzie obiektem jednokondygnacyjnym, z zapleczem dwukondygnacyjnym, częściowo podpiwniczony. W przyziemiu zaprojektowano siłownię wraz z sanitariatami, a na poziomie parteru zespoły szatniowo – sanitarne, pokój lekarza i pokój nauczycieli, na piętrze zaprojektowano trzy sale multimedialne oraz pomieszczenia sanitarne.

Przy ul. Judyma planuje się w miejscu istniejącego boiska o nawierzchni trawiastej wykonanie boiska do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 26,50 m x 56,50 m (niepełnowymiarowe), boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wodoprzepuszczalnej do gry w streetball, siatkówkę, tenisa, jak również budowę zaplecza sanitarno - szatniowego obsługującego projektowane boiska. Projekt zakłada także wykonanie siłowni na wolnym powietrzu, oświetlenia boisk, monitoringu oraz zakup wyposażenia boisk.

W ramach prac przy ul. Radości planuje się rozbiórkę istniejących boisk i bieżni oraz wykonanie w tym miejscu nowego boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej o wymiarach 30,00 m x 53,46 m (niepełnowymiarowe), wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wodoprzepuszczalnej do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i badmintona, jak również wykonanie bieżni okrężnej 4-torowej o długości 200 m, bieżni prostej o długości 121,24 m, skoczni w dal oraz rzutni do pchnięcia kulą. Projekt zakłada także wykonanie ścianki wspinaczkowej na wolnym powietrzu, oświetlenia boiska wielofunkcyjnego oraz zakup wyposażenia boisk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.