PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin sprzedaje działkę pod biurowce

  • EM    10 stycznia 2014 - 13:21
Lublin sprzedaje działkę pod biurowce

Rusza przetarg na sprzedaż obecnej zajezdni autobusowej zlokalizowanej przy al. Kraśnickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta i miasteczka uniwersyteckiego.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada dla tego terenu funkcje zabudowy usługowej oraz mieszkaniowej wielorodzinnej o maksymalnej wysokości zabudowy 25-55 m. Działka składa się z sześciu nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 3,2 ha.

Najwyższa cena wywoławcza, dla największej i najbardziej atrakcyjnej nieruchomości, wynosi 18 mln zł, najniższa 4,9 mln zł.

- Szczególnie zależy nam na powstaniu na tym terenie nowoczesnych biurowców, na które popyt w mieście stale wzrasta. Lublin coraz częściej dostrzegany jest przez branżę nowoczesnych usług biznesowych, rozwijają się firmy informatyczne i centra usług wspólnych, które potrzebują dużych powierzchni biurowych o najwyższym standardzie. Urząd Miasta także potrzebuje nowoczesnej powierzchni biurowej dla zapewnienia właściwej obsługi mieszkańców. To właśnie z myślą o tego rodzaju inwestycjach zdecydowaliśmy się zmienić plan miejscowy dla tego obszaru - wyjaśnia Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Jak wskazuje Jones Lang Lasalle, całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Lublinie sięgają około 95 200 m2, a dodatkowe 20 000 m2 zlokalizowane jest w obiektach wybudowanych przeważnie na własne potrzeby m.in. banków, czy też instytucji finansowych. W ostatnich latach wskaźnik powierzchni niewynajętej w mieście kształtował się na poziomie 2- 4%, należąc do najniższych w kraju. Obecnie, w związku z ukończeniem kolejnych realizacji biurowych współczynnik ten wzrósł do 6,9%.

Wystawiana do przetargu zajezdnia to teren obejmujący 6 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 3,2 ha i maksymalnej wysokości zabudowy 25-55 m w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta.

- Nieruchomości znajdują się przy głównych arteriach komunikacyjnych. Aleja Kraśnicka jest częścią drogi krajowej nr 19, wyprowadzającej ruch w kierunku Rzeszowa, Krakowa czy Katowic. Teren jest też dobrze połączony z nową drogą wyjazdową do Warszawy, która będzie łączyć centrum Lublina z północną obwodnicą miasta i drogą ekspresową S17. W niedalekiej przyszłości planujemy również przebudowę ul. Nałęczowskiej na drogę dojazdową do obwodnicy Lublina - tłumaczy Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin.

Z terenem sąsiaduje również południowa część kampusu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz osiedla mieszkaniowe na Sławinku. Obszar jest doskonale skomunikowany z pozostałymi częściami Lublina, a od ścisłego centrum (Stare Miasto) dzieli  je ok 3 km.

Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości określonej dla każdej z działek na konto Urzędu Miasta Lublin w terminie do dnia 27 lutego 2014 roku. Przetarg odbędzie się w dniu 3 marca 2014 roku o godz. 10.00. Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin, nr tel. (0-81) 466-27-26.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: