PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubrza ma nowy urząd i dom kultury

  • PAP/AH    12 kwietnia 2018 - 17:03
Lubrza ma nowy urząd i dom kultury
Domu Kultury i Urzędu Gminy w Lubrzy fot. mat. prasowe Skanska

W Lubrzy (Lubuskie) otwarto w czwartek (12.04) nowe siedziby domu kultury i urzędu gminy. Mieszczą się w jednym, nowoczesnym i funkcjonalnym budynku. Jego budowa kosztowała 6 mln zł i została w całości sfinansowana z budżetu gminy.
Na tę inwestycje mieszkańcy czekali od dziesięcioleci - poinformował wójt Lubrzy Ryszard Skonieczek.

Dotychczas obie instytucje mieściły się w budynkach będących w złym stanie technicznym, a do tego niespełniających wymagań stawianych przed obiektami użyteczności publicznej. Do tego koszty ich utrzymania były wysokie.

Teraz zarówno warunki funkcjonowania domu kultury, jak i urzędu uległy diametralnej zmianie.

Nowy dwukondygnacyjny budynek znajduje się pod adresem Osiedle Szkolne 13. Ma powierzchnię użytkową 1,3 tys. m kw. Zostały w nim zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne, m.in. instalacja fotowoltaiczna. Przed obiektem znajduje się dziedziniec i parking.

W części dedykowanej domowi kultury jest sala widowiskowa na 149 miejsc siedzących, biblioteka, świetlica, sala konferencyjna oraz pomieszczenia biurowe. Nowy obiekt został połączony z sąsiednią szkołą.

Kamień węgielny pod budowę nowego budynku samorządowego został wmurowany w połowie lutego zeszłego roku. Tym samym zasadnicza część inwestycji trwała nieco ponad rok.

Gmina Lubrza leży w centralnej części woj. lubuskiego. Położona jest w pobliżu autostrady A2, w odległości ok. 70 km od granicy z Niemcami.

Ponad 46 proc. jej powierzchni zajmują lasy; wśród nich znajduje się wiele czystych i malowniczych jezior. Przyroda jest jednym z największych walorów turystycznych tej gminy, podobnie jak tzw. Pętla Boryszyńska - fragment poniemieckich fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Gmina liczy ok. 3,6 tys. mieszkańców, a sama Lubrza ok. 900. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Konecka, 2018-04-13 12:07:37

    No tak, świętokrzyskie jak zawsze pełne asfaltu, zachodzę w głowię, o co tu chodzi. To jest województwo, w którym króluje przemysł cementowy, mamy małogoszcz, nowiny i ożarów, połowa cementu w tym kraju pochodzi od nas, ale nie, po co nam drogi betonowe.... A później się będzie janusz jeden z drugim... dziwił, że koleiny, że dziury, że remonty. No bo niby po co myśleć perspektywicznie i zrobić betonówkę która będzie stała przez 30 lat... żal  rozwiń