PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubusiki - prawie letnia wersja Orlików

  • lubuskie.pl    21 maja 2011 - 14:39
Lubusiki - prawie letnia wersja Orlików

Zakończył się nabór wniosków na realizację projektu "Budowy Boisk do Plażowej Piłki Siatkowej". Komisja konkursowa w urzędzie marszałkowskim wybrała już nazwę dla boisk. Obiekty będą się nazywały Lubusiki.
Celem projektu jest stworzenie bazy sportowej dla rekreacyjnego uprawiania plażowej piłki siatkowej w okresie wiosenno-letnim oraz zapewnienie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.  Każdy samorząd mógł złożyć wniosek na dofinansowanie tylko jednego boiska. Podstawowym warunkiem przystąpienia do Projektu było współfinansowanie budowy boiska z budżetu jednostki samorządu terytorialnego ubiegającego się o uzyskanie wsparcia. Samorząd województwa przeznaczy w 2011 r. na projekt 150 tys. zł.

Pokryte piaskiem boiska będą miały wymiar 16 x 8 m, wyposażene będą w słupki oraz tuleje, siatkę o długości 8,5 m, linie boczne i dwie linie końcowe.

Źródła finansowania to: środki samorządu wojewódzkiego (dotacja z budżetu województwa lubuskiego na realizację przedsięwzięcia zgodnie z programem wyniesie 6.000 zł brutto  z czego 4 tys. na budowę boiska a 2 tys. na na pokrycie kosztów związanych z przeprowadzeniem rozgrywek „Lubuskiego Letniego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej” w 2011 r.) oraz środki własne wnioskodawcy.

Pozostałe koszty gwarantujące rzeczowe zakończenie zadania zabezpiecza wnioskodawca w swoim budżecie. Udział własny wnioskodawcy może być pokryty poprzez wykonanie prac sposobem gospodarczym lub w ramach robót publicznych albo prac społecznych. Rozliczenie prac wykonanych w wyżej wymieniony sposób wymaga złożenia kosztorysu powykonawczego, zaakceptowanego przez inspektora nadzoru inwestorskiego. Koszt wykonania kosztorysu pokrywa wnioskodawca.

W tym roku do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych 25 jednostek samorządu terytorialnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.