PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny

  • PAP    16 listopada 2010 - 19:42
Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny

Umowa na realizację sieci wodno-kanalizacyjnej i teleinformatycznej Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który powstaje w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry (Lubuskie), została podpisana.
Koszt przedsięwzięcia to blisko 15 mln zł, z tego większość finansuje Unia Europejska. Prace przy budowie sieci wodno-kanalizacyjnej i teleinformatycznej rozpoczną się w grudniu, a ich pierwszy etap ma się zakończyć w połowie 2011 roku - poinformował PAP prezes Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego sp. z o.o. Arkadiusz Kowalewski. 

Jak dodał, w części Parku ma działać centrum logistyczne, w obiekcie tego centrum siedzibę będzie miał zarząd spółki.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny to wspólna inwestycja Urzędu Miasta Zielona Góra, Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz gminy Zielona Góra i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ramach LPP-T na 182, 5 hektarach będą działać: park naukowo-technologiczny oraz strefa aktywności gospodarczej i regionalny park specjalnej strefy ekonomicznej, na obszarze których znajdą się tereny inwestycyjne.

Głównym celem Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego ma być wspieranie rozwoju gospodarczego regionu, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, przyciąganie inwestorów i współpracę z największą w woj. lubuskim uczelnią - Uniwersytetem Zielonogórskim, w którym kształci się ok. 17 tys. studentów.

Umowę podpisano we wtorek 16 listopada

Czytaj też:

Strefa i park naukowy dla przedsiębiorczości 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.