PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie dostaje prawie 47 mln zł na drogi

  • PAP    15 kwietnia 2011 - 13:42
Lubuskie dostaje prawie 47 mln zł na drogi

W tym roku lubuskie samorządy otrzymają z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych prawie 47 mln zł.
W poniedziałek wojewoda lubuski Helena Hatka wręczy samorządowcom umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych wykonywanych w ramach trzeciej edycji rządowego programu.

Do skorzystania z pomocy w ramach tego programu zostało zakwalifikowanych 16 gmin oraz 12 powiatów z tego regionu. Mogą one liczyć na dotacje w wysokości 50 proc. poniesionych kosztów.

Wypłata całości dotacji, zgodnie z warunkami umowy, nastąpi po złożeniu wniosków o wypłatę środków po zrealizowaniu przez samorządy 25 proc. inwestycji.

Zgodnie z założeniami programu prace należy zakończyć do 30 listopada 2011 r. oraz rozliczyć je do końca roku. Dotychczas z dwóch edycji programu do województwa lubuskiego trafiło 99 mln zł. Dzięki tym pieniądzom zostało przebudowanych i wyremontowanych ponad 200 km dróg i ulic.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • MK 812., 2011-04-17 06:51:57

    PODAJCIE ILE KASY Z TYCH 47 MLN WYDACIE FAKTYCZNIE NA BUDOWE DRÓG BO NAJPIERW PRZYDZIELA SIE PREMIE I INNE NAGRODY TYM CO SIEDZA PRZY BIURKACH , A Z TEGO CO ZOSTANIE TO LATCIE DZIURY WRZUCAJAC GORACY ASFALT DO DZIURY Z WODA.