PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie. Dwie jezdnie obwodnicy Międzyrzecza udostępnione kierowcom

  • pt/pap    19 października 2016 - 16:07
Lubuskie. Dwie jezdnie obwodnicy Międzyrzecza udostępnione kierowcom
Ukończone zostały prace na ciągu głównym dobudowywanej drugiej jezdni i na węzłach skrajnych, czyli północnym i południowym (fot.youtube)

• Wykonawca udostępnił w środę kierowcom dwie jezdnie obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3.
• Prace nadal trwają na węźle Międzyrzecz Zachód, który jeszcze nie został udostępniony kierowcom oraz poza ciągiem głównym np. drogach serwisowych.
Ukończone zostały prace na ciągu głównym dobudowywanej drugiej jezdni i na węzłach skrajnych, czyli północnym i południowym

"Nie oznacza to jednak zakończenia inwestycji. Termin kontraktowy nadal obowiązuje, a ruch po obu jezdniach został puszczony na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, co oznacza, że inwestycja jest w toku" - powiedziała rzecznik Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Zielonej Górze Anna Jakubowska

Prace nadal trwają na węźle Międzyrzecz Zachód, który jeszcze nie został udostępniony kierowcom oraz poza ciągiem głównym np. drogach serwisowych itp.

Wykonawcą drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza jest firma Budimex. Koszt rozbudowy to 102 mln zł. Zgodnie z umową (podpisaną w listopadzie 2014 r.) na realizację tej inwestycji Budimex ma czas do czerwca 2017 r. Pogoda jednak sprzyja drogowcom i nie wykluczone, że zamknięcie zadania nastąpi wcześniej.

"Jest to jednak ciągle plac budowy i nie jest wykluczone, że na krótki czas znowu pojawią się zmiany i np. zamknięta chwilowo zostanie nowa jezdnia na potrzeby wykonania pewnych czynności" - zaznaczyła Jakubowska.

W ramach inwestycji na tym odcinku S3, oprócz dobudowy drugiej jezdni (ok. 6,4 km) i przebudowy skrajnych węzłów drogowych, powstaje dodatkowy węzeł Międzyrzecz Zachód (połączenie S3 z drogą wojewódzką 137), ważny dla układu komunikacyjnego w regionie i dla samego Międzyrzecza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • miszka fiszman, 2016-10-20 17:23:43

    tak trzymać