PARTNER PORTALU
 • BGK

Lubuskie: Nowa inwestycja w Nowej Soli

 • PAP/EM    13 lutego 2017 - 13:30
Lubuskie: Nowa inwestycja w Nowej Soli
Reuss-Seifert to jeden z trzech głównych dostawców komponentów dla przemysłu budowlanego na rynku niemieckim (fot. nowasol.pl)

• Firma Reuss-Seifert planuje przenieść z Niemiec do Nowej Soli (Lubuskie) cztery zakłady produkcyjne.
• Budowa fabryki ma rozpocząć się wiosną tego roku. Zatrudnienie znajdzie w niej ok. 280 osób – poinformowała rzecznik Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.
"Kolejny inwestor to kolejne miejsca pracy, ale i kolejne podatki, które wpłyną do naszego budżetu. To istotne w kontekście naszych przyszłych inwestycji, jak choćby planowanej budowy basenu. Kilkanaście lat temu postawiliśmy sobie jeden cel: rozwój gospodarczy jako napęd do innych dziedzin życia" - powiedział prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Zakład stanie na 12-hektarowej działce, na terenie nowosolskiej podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstanie tam hala produkcyjna o powierzchni 28,5 tys. metrów kwadratowych, a w dalszej kolejności także magazyn na wyroby gotowe.

Na razie niemiecka firma nie zdradza, jakie będą koszty planowanej w Nowej Soli inwestycji.

Reuss-Seifert to jeden z trzech głównych dostawców komponentów dla przemysłu budowlanego na rynku niemieckim. Zajmuje się produkcją i sprzedażą specjalistycznych artykułów wykorzystywanych w tej branży, takich jak: dystanse, uszczelnienia, zbrojenia, łączniki i szalunki.

"Nad tym inwestorem pracowaliśmy przeszło rok. Zależy nam na różnorodności branż, aby się nie uzależniać się od jednej sfery gospodarczej" - podkreślił Tyszkiewicz. Dodał, że jest zadowolony, iż nowy inwestor reprezentuje branżę budowlaną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Ojciec Dyrektor, 2017-07-03 10:49:45

  Szału nie ma, ale powstanie zakładu Reuss wprawiło inne już działające w niemałe zakłopotanie, a kilka kolejnych otwiera się/buduje na "drugiej" strefie nowosolskiej więc będzie ciekawie. Wspomnę jeszcze, że firma R. nie wchodzi w konszachty z innymi pracodawcami, a stawki na start szachuj...ą konkurencję, co wymusiło na nich podwyżki, u niektórych nawet 2-3 krotnie w przeciągu tego roku. Żeby nie było, że jakieś bajki opowiadam, dostałem się do Reussa, jak i z 1/3 mojego zakładu, zapowiada się całkiem całkiem ,zobaczymy co dalej :D  rozwiń
 • A gdybym był młotkowym, 2017-02-13 16:48:46

  Do Qq: jest to zgodne z doktryną V, że młotkowi aby dobrze pracować muszą mieć co najwyżej najniższą krajową...
 • Qq, 2017-02-13 14:36:54

  To dobrze ale Nowa Sól nigdy nie zobaczy pieniędzy tak samo jak nigdy ich nie widziała. Czy będzie basen czy nie, będzie bieda , najniższe zarobki. W stosunku do bogatych polskich czy europejskich miast to w nowej soli od jej zarania nie ma nic. Nawet nie ma gdzie w pobliżu pójść na tanie piwo a o n...ormalnym wypiciu tego piwa to nie ma mowy. Wszędzie tylu się widzi żuli i bandytów. Tania siła robocza tylko pogłębi kryzys w Unii Eurropejskiej i właśnie polityka wyzysku siły roboczej doprowadziła praktycznie do rozłamu UE. A tak dodatkowo w ramach nowego budżetu Unii Europejskiej 2014-2020 województwo Lubuskie wykorzystało tylko 0.5% środków przez dwa lata, podobnie jak inne województwa. Śmiech na sali że można być tak niedorzecznym i tanim jak Polak w Polsce i jednocześnie niszczyć wyższe wspólnotowe idee poprzez tanią politykę władz lokalnych. A nie politykę setek miliardów złotych, które nie zostaną wykorzystane.  rozwiń