PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie: obwodnica Rzepina dostępna dla kierowców

  • PAP/JS    29 stycznia 2018 - 18:34
Lubuskie: obwodnica Rzepina dostępna dla kierowców
Drogę wykonała firma Strabag, a inwestorem był podległy władzom regionu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze (fot. mat. pras.)

Ponad 9 mln zł kosztowała budowa obwodnicy Rzepina (Lubuskie). Droga ułatwia komunikację z przebiegającą w sąsiedztwie autostradą A2 i wyprowadza z tej miejscowości ruch tranzytowy. W poniedziałek (29 stycznia) odbyło się jej uroczyste otwarcie – poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.
Obwodnica skraca czas dojazdu np. do stolicy i poprawia dostępność do coraz dłuższej trasy S3. Oprócz charakteru regionalnego, to ważna inwestycja dla samych mieszkańców Rzepina i tej gminy. Nowa droga zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogranicza emisję spalin i hałasu.

"Budowa obwodnicy przyniesie szereg dodatkowych korzyści. Mowa tu np. o lepszym połączeniu z Zieloną Górą i Gorzowem Wlkp. Zwiększy się również atrakcyjność inwestycyjna tej części województwa lubuskiego np. poprzez ułatwiony dostęp do rzepińskiej strefy przemysłowej" - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Drogę wykonała firma Strabag, a inwestorem był podległy władzom regionu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Zakres prac objął budowę prawie 2,5 km drogi i ronda w miejscu połączenia obwodnicy z trasą powiatową; zadbano również m.in. o zjazdy na wewnętrzne drogi leśne czy kanalizację deszczową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.