PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie remontuje i buduje mosty

  • PAP    8 czerwca 2015 - 17:45
Lubuskie remontuje i buduje mosty
fot. pixabay.com

Ponad 17,8 mln zł przeznaczy samorząd woj. lubuskiego na modernizację i budowę mostów na podległych mu drogach wojewódzkich.
Największą inwestycją w 2015 r. będzie budowa nowego mostu przez Wartę w Skwierzynie - poinformował PAP rzecznik Zarządu Woj. Lubuskiego Michał Iwanowski.

Inne zadania, które znalazły się na liście inwestycji mostowych w tym roku to: rozbudowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej Gubin - Grabice - Starosiedle oraz remonty mostów w miejscowościach Niegosław, Lgiń i Nowa Sól.

Wszystkie te zadania są ujęte w planie "Budowy i remontów mostów w roku 2015 na sieci dróg wojewódzkich" - poinformowano na poniedziałkowej (8 czerwca) konferencji prasowej w Zielonej Górze.

Priorytetem nowy most przez Wartę

Nad realizacją tych przedsięwzięć będzie czuwał podległy Urzędowi Marszałkowskiemu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Strategiczną inwestycją jest budowa nowego mostu w Skwierzynie. Całość ma kosztować ponad 16 mln zł.

Inwestycja w Skwierzynie jest konieczna ze względu na fatalny stan techniczny istniejącego obiektu i duże znaczenie tej przeprawy dla komunikacji w regionie. Most znajduje się w ciągu drogi woj. nr 159.

Prace mają rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku i mają potrwać dwa lata. Zaplanowano rozbiórkę istniejącej konstrukcji przęseł oraz przyczółków, wykonanie nowych podpór skrajnych, wzmocnienie podpór pośrednich i wykonanie nowej konstrukcji nośnej obiektu. Elementem zadania jest budowa mostu tymczasowego wraz z tymczasowym przełożeniem sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej.

"Podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych, którym zostało konsorcjum Berger-Bau przewidziane jest na przełomie czerwca i lipca br." - powiedział dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Henryk Napierała.

Remont mostu na Werdawie

W tym roku rozbudowy doczeka się most na Werdawie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 285 Gubin - Grabice - Starosiedle. Całkowita wartość tego projektu to 730 tys. zł.

"Środki na ten cel pochodzić będą z budżetu województwa, a 50 proc. stanowić będzie dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2015 roku" - powiedziała Alicja Makarska z Zarządu Woj. Lubuskiego.

Do końca br. zostaną zmodernizowane także mosty w okolicy miejscowości Niegosław na Rudawie (powiat strzelecko-drezdenecki), w miejscowości Lgiń na rzeczce Czernicy (powiat wschowski) i na Solance w Nowej Soli. Łączy koszt tych inwestycji to 1,1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.