Lubuskie: samorząd przeznaczył 20 mln zł na pilne remonty dróg

Sejmik województwa lubuskiego przeznaczył 20 mln zł na remonty dróg wojewódzkich. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na likwidację miejsc niebezpiecznych.
Lubuskie: samorząd przeznaczył 20 mln zł na pilne remonty dróg
Sieci dróg wojewódzkich będą remontowane i naprawiane odcinki, które wymagają pilnej interwencji z uwagi na zły stan techniczny (fot. pixabay.com/zdj. ilustracyjne)

Na poniedziałkowej (7.08) sesji było 24 radnych. Obie uchwały - dotyczące zmian w uchwale budżetowej oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej - zostały przyjęte jednomyślnie.

"Dzięki tej decyzji radnych w sieci dróg wojewódzkich będą remontowane i naprawiane odcinki, które wymagają pilnej interwencji z uwagi na zły stan techniczny" - podkreśliła marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodatkowe środki pozwolą Zarządowi Dróg Wojewódzkich na wykonywanie gruntownych remontów nawierzchni, w miejsce prowadzonych tzw. remontów cząstkowych.

W kwocie 20 mln zł ujęto też zadania związane z likwidacją miejsc niebezpiecznych na drogach wojewódzkich, które zostały zdiagnozowane z udziałem policji.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski, część z nich udało się uporządkować przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich pieniędzy, natomiast pozostałe wymagają dodatkowych, większych nakładów. Te działania mają na celu zmniejszenie liczby wypadków i kolizji na niebezpiecznych odcinkach dróg wojewódzkich.

Kolejną sesję sejmiku woj. lubuskiego zaplanowano po wakacjach, 11 września br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE