Lubuskie: samorząd przeznaczył 20 mln zł na pilne remonty dróg

Sejmik województwa lubuskiego przeznaczył 20 mln zł na remonty dróg wojewódzkich. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na likwidację miejsc niebezpiecznych.
Lubuskie: samorząd przeznaczył 20 mln zł na pilne remonty dróg
Sieci dróg wojewódzkich będą remontowane i naprawiane odcinki, które wymagają pilnej interwencji z uwagi na zły stan techniczny (fot. pixabay.com/zdj. ilustracyjne)

Na poniedziałkowej (7.08) sesji było 24 radnych. Obie uchwały - dotyczące zmian w uchwale budżetowej oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej - zostały przyjęte jednomyślnie.

"Dzięki tej decyzji radnych w sieci dróg wojewódzkich będą remontowane i naprawiane odcinki, które wymagają pilnej interwencji z uwagi na zły stan techniczny" - podkreśliła marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodatkowe środki pozwolą Zarządowi Dróg Wojewódzkich na wykonywanie gruntownych remontów nawierzchni, w miejsce prowadzonych tzw. remontów cząstkowych.

W kwocie 20 mln zł ujęto też zadania związane z likwidacją miejsc niebezpiecznych na drogach wojewódzkich, które zostały zdiagnozowane z udziałem policji.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski, część z nich udało się uporządkować przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich pieniędzy, natomiast pozostałe wymagają dodatkowych, większych nakładów. Te działania mają na celu zmniejszenie liczby wypadków i kolizji na niebezpiecznych odcinkach dróg wojewódzkich.

Kolejną sesję sejmiku woj. lubuskiego zaplanowano po wakacjach, 11 września br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.