Magazyny prądu do tankowania

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 20-07-2011
  • drukuj
Możliwe, że w Warszawie powstaną wielkie baterie o mocy 20 – 30 MW. Służyłyby m.in. do tankowania pojazdów.
Magazyny prądu do tankowania
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w Warszawie będzie szybko rosło. Tymczasem nie wiadomo czy powstanie nowy blok kogeneracyjny o mocy 480 MW i planowany w elektrociepłowni Siekierki kolejny o mocy 500 MW – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Dlatego PSE Operator przygotował plan rezerwowy – budowę pierwszych w Polsce magazynów prądu. Energia zmagazynowana w specjalnych bateriach miałaby być jednym z elementów systemu chroniącego miasto przed wyłączeniami energii elektrycznej spowodowanymi jej niedoborem.

Magazyny te znalazłyby się w kilku miejscach w Warszawie i mogłyby być wykorzystywane w okresach szczytowego zapotrzebowania na energię. Miałyby mieć moc 20 – 30 MW.

Na razie nie wiadomo, kto miałby odpowiadać za ich budowę. W kosztach być może partycypowałyby Miejskie Zakłady Autobusowe, bo założenie jest takie, że magazyny energii na co dzień mają służyć do tankowania pojazdów – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Duzo taniej mozna problem braku energii rozwiazac poprzez niezalezne elektrownie szczytowe na energie odnawialna. Jest polski producent, ale nie ma woli w samorzadach. No i chyba za tanio dla urzednikow.

autoidea, 2011-07-20 09:39:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE