PARTNER PORTALU
  • BGK

Magazyny prądu do tankowania

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    20 lipca 2011 - 07:24
Magazyny prądu do tankowania

Możliwe, że w Warszawie powstaną wielkie baterie o mocy 20 – 30 MW. Służyłyby m.in. do tankowania pojazdów.
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w Warszawie będzie szybko rosło. Tymczasem nie wiadomo czy powstanie nowy blok kogeneracyjny o mocy 480 MW i planowany w elektrociepłowni Siekierki kolejny o mocy 500 MW – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Dlatego PSE Operator przygotował plan rezerwowy – budowę pierwszych w Polsce magazynów prądu. Energia zmagazynowana w specjalnych bateriach miałaby być jednym z elementów systemu chroniącego miasto przed wyłączeniami energii elektrycznej spowodowanymi jej niedoborem.

Magazyny te znalazłyby się w kilku miejscach w Warszawie i mogłyby być wykorzystywane w okresach szczytowego zapotrzebowania na energię. Miałyby mieć moc 20 – 30 MW.

Na razie nie wiadomo, kto miałby odpowiadać za ich budowę. W kosztach być może partycypowałyby Miejskie Zakłady Autobusowe, bo założenie jest takie, że magazyny energii na co dzień mają służyć do tankowania pojazdów – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2011-07-20 09:39:38

    Duzo taniej mozna problem braku energii rozwiazac poprzez niezalezne elektrownie szczytowe na energie odnawialna. Jest polski producent, ale nie ma woli w samorzadach. No i chyba za tanio dla urzednikow.