PARTNER PORTALU
  • BGK

Magistrat pomoże wyremontować dworzec?

  • PAP    18 marca 2011 - 16:43
Magistrat pomoże wyremontować dworzec?

PKP chcą remontować dworzec w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie). Spółka proponuje, by w modernizację dworca i placu dworcowego włączył się kędzierzyński magistrat - poinformował w piątek rzecznik prezydenta miasta, Andrzej Kopacki.
Zamiar remontu kędzierzyńskiego dworca potwierdziła Paulina Jankowska z zespołu prasowego PKP. - Planujemy rozpoczęcie realizacji tej inwestycji w roku 2012. Będziemy starali się o przyznanie dotacji z budżetu państwa. Rozpoczęliśmy ponadto rozmowy z władzami miasta, do którego należy plac przydworcowy, dotyczące współpracy przy realizacji tego przedsięwzięcia - powiedziała Jankowska.

Sprawdź notowania prezydenta Kędzierzyna-Koźle

Z miejskim samorządem spotkała się w tej sprawie dyrektor ds. zarządzania Rejonem Dworców Kolejowych we Wrocławiu, Teresa Kalisz. - Pomysł PKP sprowadza się do tego, aby nie ograniczać remontu wyłącznie do budynku dworca, ale żeby również pomyśleć o jego najbliższym otoczeniu - zaznaczył Kopacki, relacjonując to spotkanie.

Dodał, że na razie proponowany przez spółkę zakres prac obejmie remont elewacji budynku dworcowego, sufit, okładziny ścienne i posadzki. PKP zamierza też wymienić stolarkę drzwiową i okienną, instalacje - elektryczną i wodno-kanalizacyjną, a także sieć centralnego ogrzewania.

Według Kopackiego, dyrektor Kalisz namawiała włodarzy Kędzierzyna-Koźla także do współpracy przy zagospodarowaniu pustostanów wchodzących w skład dworca PKP. Znajduje się tam wiele wolnych, niezagospodarowanych powierzchni, które mogłyby służyć społeczności lokalnej, miejscowym przedsiębiorcom, a także instytucjom lub jednostkom działającym na rzecz miasta.

Kopacki podkreślił, że prezydent Kędzierzyna Tomasz Wantuła jest za współpracą miasta i PKP. - Gmina, przygotowując się do kapitalnego remontu głównego ciągu komunikacyjnego, jakim jest Aleja Jana Pawła II, przygotowała już projekt zagospodarowania terenu w rejonie dworca PKP. Jednak na tym etapie obie strony bez problemu będą w stanie porozumieć się co do wspólnej koncepcji - ocenił rzecznik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.