PARTNER PORTALU
  • BGK

Mają aż dwa nowe aquaparki

  • PAP    2 listopada 2010 - 11:55

Mieszkańcy Radomia od wtorku mogą korzystać z nowego miejskiego aquaparku "Neptun". Od środy natomiast czynny będzie drugi aquapark, znajdujący się na terenie "Centrum Słonecznego".
Oddany we wtorek do użytku, wybudowany przez miasto aquapark "Neptun" mieści się na jednym z największych radomskich osiedli mieszkaniowych - Ustronie. Jego budowa kosztowała ponad 18 mln zł.

Jak podkreśliła rzeczniczka prezydenta Radomia Katarzyna Piechota - Kaim, obiekt spełnia normy wymagane przez Światową Federację Pływacką oraz Polski Związek Pływacki dla organizacji zawodów pływackich rangi krajowej. Na widowni może się zmieścić co najmniej 300 osób.

Obok pływalni powstało ogrodzone i oświetlone boisko wielofunkcyjne.

Od środy czynny natomiast będzie aquapark na terenie budowanego przez firmę AIG/Lincoln Polska "Centrum Słonecznego". Wybudowano tam również sezonowe lodowisko, plac zabaw dla dzieci oraz amfiteatr z około 400 miejscami siedzącymi.

Obydwa aquaparki mają baseny rekreacyjne i sportowe, brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie, sauny oraz jacuzzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • katowiczanka, 2010-11-02 14:51:16

    W Katowicach prezydent Uszok od lat obiecuje budowe aqua parku, bez skutku. Dlatego juz panu Uszokowi nie zaufamy w najblizszych wyborach
  • wwwmarekprvpl, 2010-11-02 12:42:02

    a w Mysłowicach nie mamy nawet porządnego basenu