PARTNER PORTALU
  • BGK

Mają bezpieczny stadion

  • PAP    4 stycznia 2011 - 15:47

Stadion Miejski w Poznaniu, jedna z aren piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, wypełnił wszystkie zalecenia nadzoru budowalnego dotyczące bezpieczeństwa.
We wrześniu 2010 Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania wydając pozwolenie na użytkowanie stadionu wydał zalecenia dotyczące podniesienia poziomu bezpieczeństwa na obiekcie.

- Wywiązaliśmy się z zaleceń PINB, prace te zostały sumiennie wykonane. Obok funkcjonalności obiektu, ciekawych wydarzeń, najważniejsze jest bezpieczeństwo tych, którzy na stadion przychodzą - wierdzi Michał Prymas, wiceprezes spółki EURO Poznań 2012.

Poznański stadion został oddany do użytku 20 września. Spełnia wszelkie wymogi organizacji meczów piłkarskich najwyższej rangi. Na czterech, przykrytych membranowym dachem, trybunach jest ponad 43 tysiące miejsc siedzących, ale zgodnie z wymogami UEFA na Euro 2012 ich liczba zostanie ograniczona do 41 tysięcy.

Obiekt dysponuje odpowiednią liczbą miejsc dla niepełnosprawnych, a projektanci uwzględnili kryteria ekologiczne m.in. poprzez zainstalowanie podziemnych zbiorników na wodę deszczową, która używana będzie do zraszania murawy.

Stadion Miejski chlubi się także największymi w Polsce telebimami (dwa gigantyczne ekrany mają po 116 metrów kwadratowych powierzchni), systemem nagłośnienia wysokiej jakości z koncertowymi głośnikami i bezprzewodowym dostępem do internetu.

Obecnie trwa przetarg, który ma wyłonić zarządcę obiektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.