PARTNER PORTALU
  • BGK

Mają koncepcje stacji II linii metra

  • PAP    23 lutego 2012 - 13:28

18 firm przeszło do drugiego etapu konkursu na przygotowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej sześciu stacji II linii metra; chodzi o trzy stacje od Dworca Wileńskiego w kierunku Targówka i trzy od ronda Daszyńskiego w kierunku Woli.
Metro Warszawskie poinformowało w czwartek, że spośród 23 firm, które zgłosiły się do konkursu, do złożenia prac zaproszono 18. Sześć z nich przygotuje pracę dotyczącą odcinka zachodniego (w kierunku Woli), a 12 odcinka wschodnio-północnego (w kierunku Targówka).

Czytaj też: Metro na Targówek i Wolę? Póki co potrzebny projekt

Sąd konkursowy wyłoni dwie prace, ponieważ koncepcję dla dwóch odcinków mają wykonać dwie różne firmy. Zwycięskie pracownie przygotują potem projekt budowlany. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę tych stacji metra.

Termin składania prac to 24 maja. W konkursie będą ocenione walory konstrukcyjno-technologiczne, eksploatacyjne, minimalizacja oddziaływania obiektów metra na środowisko podczas eksploatacji, rozwiązania architektoniczne, koszty wykonania projektu budowlanego, powiązanie stacji metra z innymi środkami komunikacji publicznej.

Kolejny etap budowy II linii metra obejmie po trzy stacje w kierunku Targówka i Woli. Od Ronda Daszyńskiego w kierunku Woli będą to stacje: Wolska, Moczydło i Księcia Janusza; z kolei od strony Dworca Wileńskiego w kierunku Targówka stacje: Szwedzka, Targówek 1, Targówek 2. Nazwy na razie są umowne.

Obecnie w budowie jest centralny odcinek II linii metra, który ma mieć siedem stacji i połączyć lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Budowa tej inwestycji planowo ma się zakończyć w październiku 2013 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.