PARTNER PORTALU
  • BGK

Mają nowego wykonawcę drogi wojewódzkiej

  • PAP    20 kwietnia 2012 - 16:00
Mają nowego wykonawcę drogi wojewódzkiej

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z nowym wykonawcą remontu drogi nr 776 z Buska-Zdroju do granicy z Małopolską. Wkrótce ruszą prace przy projekcie, którego realizację przerwano po tym, gdy poprzedni wykonawca zgłosił wniosek o upadłość.
Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Iwona Sinkiewicz-Potaczała, nowym wykonawcą projektu zostało konsorcjum dwóch kieleckich firm: Trakt i Fart.

Poprzedni wykonawca, krakowska firma Budostal-5 pod koniec ubiegłego roku zgłosiła do sądu wniosek o upadłość. Przedsiębiorstwo prowadziło remont drogi nr 776 od sierpnia 2011 r. Zakładano, że w 2011 r. uda się zrealizować 25 proc. prac związanych z inwestycją - Budostal-5 wykonał ok. 2 proc. robót.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozwiązał umowę z firmą w styczniu 2012 r. Były wykonawca został wezwany do zapłacenia kar umownych, cześć z nich już wyegzekwowano. W tym samym czasie rozpoczęto inwentaryzację wykonanych robót po to, żeby móc ogłosić nowy przetarg na inwestycję.

Prace przy inwestycji miały się zakończyć w listopadzie 2012 r.; w związku z koniecznością zmiany wykonawcy, potrwają do sierpnia 2013 r.

Kontrakt z nowym wykonawcą ma wartość 82 mln zł. Modernizacja 54-km odcinka drogi wojewódzkiej nr 776 jest współfinansowana z UE, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Przez kilkadziesiąt lat droga, która łączy Ponidzie z Krakowem, nie była kompleksowo remontowana na świętokrzyskim odcinku, prowadzono jedynie doraźne prace.

Podczas generalnej przebudowy nową nawierzchnię ma uzyskać jezdnia, wykonane zostaną pobocza, zatoczki przy przystankach autobusowych, chodniki. Odnowione zostaną mosty, a trasa zyska instalację odwodnieniową. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.