PARTNER PORTALU
  • BGK
.pl/images/2017/icons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Mają nowy most przez Wisłok

  • PAP    6 grudnia 2012 - 17:50

W Nowej Wsi Czudeckiej na Podkarpaciu zakończyła się budowa ponad 100-metrowego mostu przez rzekę Wisłok. Obiekt jest częścią drogi wojewódzkiej nr 988 i zastąpił niemal stuletnią, zniszczoną przeprawę. Most kosztował prawie 8 mln zł.
Jak poinformował Mirosław Gucwa menedżer projektu z firmy Skanska, która wybudowała most, zakres prac obejmował również rozbiórkę starego obiektu, rekultywację terenu oraz regulację koryta rzeki.

Budowa mostu rozpoczęła się wiosną br. Trzyprzęsłowy obiekt jest dłuższy i szerszy od starego mostu. Po obu jego stronach wybudowano chodniki. Konstrukcja stalowa mostu waży 332 tony. Most posiada najwyższą klasę nośności "A", to oznacza, że z przeprawy mogą korzystać samochody o masie całkowitej 50 ton.

Stary most został wybudowany w czasach I wojny światowej; był dwuprzęsłowy i miał 74-metry długości. Był szeroki na sześć metrów, dlatego ruch odbywał się na nim jednokierunkowo i był sterowany sygnalizacją świetlną. Nie mogły z niego korzystać pojazdy o masie całkowitej ponad 10 t.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.