PARTNER PORTALU
  • BGK

Mają wyjątkowy symulator lotów

  • PAP    25 października 2011 - 15:05

W Ośrodku Szkolenia Lotniczego AERO Poznań uruchomiono we wtorek Europejskie Centrum Symulatorowe samolotów Cirrus, wyposażone w symulator, który oddaje warunki identyczne z prawdziwym pilotowaniem samolotu To jedyne tego typu centrum w Europie.
Do dyspozycji pilotów oraz dla wszystkich entuzjastów lotnictwa oddano pierwszy w Europie symulator Full Motion Cirrusa, wyprodukowany w oparciu o rzeczywistą kabinę i kokpit samolotu Cirrus SR20 i SR22. Koszt takiego urządzenia to ok. 700 tys. dolarów.

Symulator oddaje wszystkie warunki, wrażenia wizualne, dźwiękowe, pilotażowe, a także fizyczne doznania, identyczne z prawdziwym pilotowaniem samolotu.

"Na tym urządzeniu można symulować wszystkie warunki lotu: zarówno sytuacje normalne, jak i nadzwyczajne, każde warunki pogodowe. Symulator jest zbudowany na sześciu siłownikach, które zapewniają autentyczne wrażenia z lotu. Dzięki temu trening wykonywany na tym symulatorze jest bardzo realistyczny" - powiedział we wtorek prezes AERO Poznań Piotr Długiewicz.

Symulator Full Motion Cirrusa, oprócz możliwości przećwiczenia sytuacji, jakie mogą się zdarzyć w trakcie lotu, posiada również możliwość uruchomienia spadochronu ratunkowego dla całego samolotu, w który wyposażone są Cirrusy. W warunkach normalnego lotu, uruchomienie treningowe systemu nie byłoby możliwe.

Europejskie Centrum Symulatorowe Samolotów Cirrus w Poznaniu jest pierwszym centrum szkolenia symulatorowego utworzonym poza granicami USA - gdzie znajduje się sześć takich ośrodków.

Jak podkreślają przedstawiciele poznańskiego ośrodka, lokalizacja inwestycji w Wielkopolsce nie jest przypadkowa: AERO Poznań posiada, jako jedyny w Polsce i jeden z kilku w Europie, uprawnienia do prowadzenia szkoleń fabrycznych Cirrusa - zarówno według przepisów europejskich, jak i amerykańskich.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.