PARTNER PORTALU
  • BGK

Majchrowski: Inwestorzy kochają Kraków

  • Propertynews.pl    23 października 2015 - 10:50
Majchrowski: Inwestorzy kochają Kraków

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa

Wizja rozwoju stolicy Małopolski oparta jest na szeregu strategicznych działań, których głównym priorytetem jest tworzenie obszarów atrakcyjnych inwestycyjnie, nowoczesnych, a jednocześnie przyjaznych i zielonych miejsc do zamieszkania i wypoczynku - mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

- Istotne są także inwestycje w szeroko pojętą infrastrukturę, poczynając od rozwiązań komunikacyjnych, a kończąc na dostępie do nowoczesnych mediów. Stąd też wśród najważniejszych miejskich inwestycji ostatnich miesięcy trzeba wymienić budowę linii tramwajowej ul. Lipska – Wielicka o wartości 166 mln zł, przebudowę linii tramwajowej od ronda Mogilskiego do placu Centralnego o wartości prawie 163 mln zł - mówi Jacek Majchrowski.

Przedsięwzięciem mającym niewątpliwy wpływ na rozwój turystyki biznesowej w Krakowie jest oddanie do użytku Centrum Kongresowego ICE, którego budowa kosztowała 354,5 mln zł. Pierwsze miesiące funkcjonowania jak i wypełniony w całości kalendarz wydarzeń na wiele miesięcy naprzód udowadniają, że był to obiekt w Krakowie niezbędny.

Cały artykuł czytaj na Propertynews.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • gość , 2015-10-23 22:02:35

    Kurcze tylko ten smog i problemy komunikacyjne.