PARTNER PORTALU
  • BGK

Malarnia przejdzie modernizację

  • PAP    17 stycznia 2011 - 20:19
Malarnia przejdzie modernizację

Rozpoczął się remont Malarni, małej sceny Teatru Polskiego w Poznaniu. Zmodernizowana scena zostanie otwarta wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu artystycznego. Całkowity koszt inwestycji to 3 mln zł.
Jak powiedział w poniedziałek Tomasz Łagodziński z Teatru Polskiego, dzięki modernizacji Malarnia będzie miała większą widownię i nowoczesne foyer przystosowane dla widzów niepełnosprawnych.

- Mimo wysokiego poziomu spektakli pokazywanych w Malarni, scena miała swoje wady - niewielkie zaplecze sanitarne, małą garderobę i szatnię dla gości; oprócz tego mogła pomieścić tylko 60 widzów. Po modernizacji spektakle będzie mogło oglądać 100 osób - powiedział Łagodziński.

Efekt finalny modernizacji widzowie zobaczą we wrześniu.

Malarnia zaczęła działać w połowie lat 80. i od tamtego czasu nie przeszła gruntownego remontu. Początkowo przeznaczona była na prezentację sztuk offowych i eksperymentalnych.

Obecnie służy jako druga scena Teatru Polskiego w Poznaniu, na której pokazywane są spektakle kameralne, a także tzw. czytania sceniczne współczesnej dramaturgii w ramach cyklu "Nowe stulecie - nowe dramaty". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.