Małe lotniska mogą mieć problemy z Komisją Europejską. Będą musiały zwrócić dotację?

Podczas gdy duże regionalne porty lotnicze, takie jak Kraków czy Wrocław, w tym roku mogą odprawić rekordową liczbę pasażerów, te mniejsze walczą o przyciągnięcie tanich przewoźników i klientów.

Małe lotniska mogą mieć problemy z Komisją Europejską. Będą musiały zwrócić dotację?
Brak opłacalności może spowodować konieczność zwrotu dotacji (fot.flickr.com/Elliott Brown)

"Gazeta Wyborcza" szczegółowo analizuje obecną sytuację naszych portów lotniczych. Szczególnie zwraca uwagę na kłopoty, jakie małe lotniska mogą mieć z Komisją Europejską, która z jednej strony dotuje te inwestycje, z drugiej jednak zwraca uwagę na ich opłacalnośćBrak opłacalności może spowodować konieczność zwrotu dotacji.

W przyszłym roku ma zostać uruchomione 14. lotnisko pasażerskie w Polsce, Olsztyn-Mazury, które powstaje na terenie dawnego lotniska wojskowego w Szymanach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

U nas zawsze podobnie: najpierw hurraoptymizm, a potem ręka w ... kasie podatnika.

sceptyczka, 2015-04-23 14:16:04 odpowiedz

Do Franek: Najmniejsze lotnisko w Polsce jest w Babimoscie/Port Lotniczy Zielona Gora, z ktorego wesolo rechocze cala Polska (12 tys. pasazerow rocznie- przy ogromnym wsparciu finansowym 430 zl/pasazera ). Caloroczna doplata pasazerow ponad 4mln. zl. W Gorzowie nadano temu ladowisku imie poslanki Bu...kiewicz, znanej z licznych podrozy po calym swiecie na koszt podatnika. rozwiń

Zdzislaw, 2015-04-21 15:17:33 odpowiedz

Dopóki politycy i urzędnicy nie będą ponosić konsekwencji swoich błędnych i głupich decyzji nic się nie zmieni w tym kraju na lepsze. Szkoda tylko że za te błędy musi płacić cała społeczeństwo. Jedno takie lotnisko jest już w Radomiu.

Franek, 2015-04-08 07:22:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE