PARTNER PORTALU
  • BGK

Małe projekty dofinansowane dzięki LGD

  • KB    4 maja 2010 - 09:28

Podpisano pierwsze umowy na realizację małych projektów, które uzyskały dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina".
Przedstawiciele samorządu województwa lubelskiego podpisali dokumenty, na podstawie których pieniądze otrzymają gminy: Głusk, Garbów i Jastków.

Samorządowcy z Głuska w ciągu kilku najbliższych tygodni chcą oznakować i promować szlak rowerowy. Wartość projektu to 40 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wyniesie prawie 23 tysiące. Imprezę promocyjną, która zakończy znakowanie szlaku zaplanowano już na przełom czerwca i lipca tego roku.

Gmina Garbów zaplanowała otwarcie Multimedialnej Izby Tradycji w pomieszczeniach zabytkowego XIX wiecznego Pałacu Jezierskich w Garbowie. Ma to być miejsce spotkań i integracji mieszkańców, którzy chcą poznawać przeszłość swojej miejscowości i kultywować lokalne tradycje, a przy tym wykorzystywać nowoczesne techniki przekazu i inne inicjatywy społeczne. Wszystko ma kosztować ponad 34 tysiące złotych. Z Unii Europejskiej samorząd ma otrzymać prawie 20,5 tysiąca. Otwarcie izby tradycji jest planowane na czerwiec przyszłego roku.

3 sierpnia tego roku w rocznicę bitwy pod Jastkowem ma się odbyć impreza, promująca wydawnictwo zatytułowane „Dzieje Jastkowa od zarania do 1939 roku". Na wydanie tej pozycji i jego promocję gmina Jastków zamierza wydać około 23 tysięcy złotych, z czego prawie 17 tysięcy to unijne dofinansowanie.

Wszystkie projekty będą współfinansowane za pośrednictwem LGD „Kraina wokół Lublina" ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: