PARTNER PORTALU
  • BGK

Małe projekty dofinansowane dzięki LGD

  • KB    4 maja 2010 - 09:28

Podpisano pierwsze umowy na realizację małych projektów, które uzyskały dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina".
Przedstawiciele samorządu województwa lubelskiego podpisali dokumenty, na podstawie których pieniądze otrzymają gminy: Głusk, Garbów i Jastków.

Samorządowcy z Głuska w ciągu kilku najbliższych tygodni chcą oznakować i promować szlak rowerowy. Wartość projektu to 40 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wyniesie prawie 23 tysiące. Imprezę promocyjną, która zakończy znakowanie szlaku zaplanowano już na przełom czerwca i lipca tego roku.

Gmina Garbów zaplanowała otwarcie Multimedialnej Izby Tradycji w pomieszczeniach zabytkowego XIX wiecznego Pałacu Jezierskich w Garbowie. Ma to być miejsce spotkań i integracji mieszkańców, którzy chcą poznawać przeszłość swojej miejscowości i kultywować lokalne tradycje, a przy tym wykorzystywać nowoczesne techniki przekazu i inne inicjatywy społeczne. Wszystko ma kosztować ponad 34 tysiące złotych. Z Unii Europejskiej samorząd ma otrzymać prawie 20,5 tysiąca. Otwarcie izby tradycji jest planowane na czerwiec przyszłego roku.

3 sierpnia tego roku w rocznicę bitwy pod Jastkowem ma się odbyć impreza, promująca wydawnictwo zatytułowane „Dzieje Jastkowa od zarania do 1939 roku". Na wydanie tej pozycji i jego promocję gmina Jastków zamierza wydać około 23 tysięcy złotych, z czego prawie 17 tysięcy to unijne dofinansowanie.

Wszystkie projekty będą współfinansowane za pośrednictwem LGD „Kraina wokół Lublina" ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.