PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska rozwija centrum ortopedii

  • AZA    28 lipca 2010 - 13:09
Małopolska rozwija centrum ortopedii

Krakowskie Centrum Rehabilitacji planuje budowę nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z oddziałem intensywnej terapii.
Po zakończeniu inwestycji, której realizacja  planowana jest do końca r. 2012, krakowscy ortopedzi będą mogli wykonywać nawet kilkaset wysokospecjalistycznych zabiegów operacyjnych rocznie więcej.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji (KCR) uzyskało zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków na rozbudowę placówki położonej na Woli Justowskiej (wpisany do rejestru zabytków kompleks dawnych koszar austriackich) o nowoczesny pawilon bloku operacyjnego, w którym będą się mieścić trzy sale operacyjne, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz centralna sterylizatornia szpitala. Modułowa koncepcja bloku operacyjnego - przygotowana przez pracownięarchitektoniczną SIGMA -  umożliwia w przyszłości dalszą rozbudowę ośrodka o kolejne sale operacyjne i specjalistyczne pracownie. 

- Budowa nowego bloku operacyjnego jest koniecznością. To paradoks, ale wykonując zabiegi na najwyższym światowym poziomie nasz zespół pracuje w warunkach nie spełniających standardów europejskich. Dzięki budowie  nowego bloku operacyjnego będziemy mogli również zwiększyć liczbę miejsc na oddziale ortopedyczno-urazowym o 36 łóżek, skrócić terminy oczekiwania na zabiegi operacyjne – mówi Teresa Zalewińska – Cieślik, dyrektor KCR.

- Mieścimy się w zabytkowych obiektach położonych w kompleksie parkowym, co ma swoje ogromne zalety jeśli chodzi o psychologiczne aspekty rehabilitacji pacjentów. Dzięki budowie nowego bloku operacyjnego wreszcie będziemy mogli przyjąć nawet o 30% więcej pacjentów, którzy trafiają do nas z całej Polski i potrzebują pilnej interwencji ortopedycznej - dodajedr n. med. Jerzy Mirosław Jaworski, chirurg ortopeda, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Krakowskiego Centrum Rehabilitacji.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji posiada jeden z najbardziej doświadczonych zespołów traumatologów i ortopedów w Polsce, którzy wykonują rocznie ponad tysiąc operacji endoprotezoplastyki, w tym znaczną liczbę skomplikowanych zabiegów korekcyjnych. Od czerwca br., jako jedna z  dwu placówek w Polsce,  krakowski szpital wykonuje we współpracy z Kliniką Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego zabiegi wstawiania sztucznych stawów dla pacjentów chorych na hemofilię. Obecnie przygotowuje program na rzecz rozwoju endoprotezoplastyki onkologicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • monika34, 2010-07-30 17:01:01

    MOJA MAMAZ KOLOBRZEGU DOSTALA SIE DO KCR W KRAKOWIE NA ENDOPROTEZE. TRZEBA TAM DZWONIC. PODOBNO JEST SUPER ATMOSFERA I SWIETNI LEKARZE.
  • kontuzjowany w Alpach Austriackich, 2010-07-29 14:02:24

    Brawo Kraków ! Ale czy pacjenci z poza Małopolski, będą mieli jakieś szanse żeby się dostać ?