PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie, konkurs „Kapliczka” 2015: prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane

  • bad    26 marca 2015 - 18:25
Małopolskie, konkurs „Kapliczka” 2015: prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane

Dotacja z budżetu województwa małopolskiego nie może przekroczyć kwoty 20 000 zł. Fot. malopolskie.pl

Jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego mogą otrzymać wsparcie finansowe na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach.
Rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu „Kapliczka” 2015. To już kolejna edycja przedsięwzięcia, dzięki któremu jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego mogą otrzymać wsparcie finansowe na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach. Wnioski zgłaszać można do 20 kwietnia br.

Celem konkursu „Kapliczka”, realizowanego w latach 2009-2010 oraz w 2014, jest wsparcie małopolskich gminy i powiatów w działaniach zmierzających do poprawy stanu dzieł małej architektury sakralnej. Dzięki konkursowi udało się do tej pory uratować aż 102 zabytkowych kapliczek.

Konkurs „Kapliczka” 2015 kierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego z Małopolski, które w bieżącym roku planują podjąć prace konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane przy zabytkowych kapliczkach. Warunkiem złożenia wniosku jest nawiązanie współpracy właściciela zabytkowej kapliczki tj. parafii, klasztoru, związku wyznaniowego itd. z jednostką samorządu terytorialnego, na obszarze której znajduje się dany obiekt.

Kapliczki, przy których będą wykonywane prace renowacyjne, nie muszą figurować w rejestrze zabytków województwa, ale powinny charakteryzować się wartościami artystycznymi i historycznymi.

Nabór wniosków trwa do 20 kwietnia 2015 roku (decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego). Jeden wnioskodawca może złożyć maksymalnie 2 wnioski. Dotacja z budżetu województwa małopolskiego na realizację jednego zadania może być udzielona w wysokości do 75 % ogółu nakładów koniecznych wykonanie prac, jednak nie może przekroczyć kwoty 20 000 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.