PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie, PKP: 16 dworców zostanie zmodernizowanych lub zbudowanych na nowo

  • PAP/AT    7 marca 2017 - 11:33
Małopolskie, PKP: 16 dworców zostanie zmodernizowanych lub zbudowanych na nowo
Przystanek kolejowy w Piwnicznej-Zdroju (fot.wikipedia.org/Zorro2212/CC BY-SA 3.0)

• Dworce PKP w Starym Sączu, Barcicach, Rytrze, Piwnicznej Zdroju, Piwnicznej, Wierchomli Wielkiej, Żegiestowie i Żegiestowie Zdroju zostaną zmodernizowane.
• Nowe dworce powstaną w Młodowie, Zubrzyku, Nowym Sączu Biegonicach, Łomnicy Zdroju i Miliku.
• PKP ogłosiły przetarg na przygotowanie tych inwestycji.
16 dworców i stacji kolejowych zlokalizowanych przy linii kolejowej biegnącej przez malowniczą dolinę Popradu w woj. małopolskim zostanie zmodernizowanych lub zbudowanych na nowo.

Jak poinformował Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP, przetarg obejmuje opracowanie dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej oraz projektów budowlanych i wykonawczych.

Zgodnie z założeniami przebudowane i zmodernizowane będą stare budynki dworców w Starym Sączu, Barcicach, Rytrze, Piwnicznej Zdroju, Piwnicznej, Wierchomli Wielkiej, Żegiestowie i Żegiestowie Zdroju. Nowe dworce powstaną w Młodowie, Zubrzyku, Nowym Sączu Biegonicach, Łomnicy Zdróju i Miliku. Na stacjach, gdzie nie ma budynku dworca (Andrzejówka, Muszyna Zdrój, Powroźnik) zmodernizowane będą elementy małej architektury.

Czytaj też: Jak zmieniają się dworce PKP

"Głównym celem realizowanych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb wszystkich grup pasażerów i zapewnienie im najwyższych standardów obsługi" - zaznaczył Bułtowicz.

PKP liczą, że prace zaplanowane w dolinie Popradu uzyskają unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego.

Według zapowiedzi PKP planowane modernizacje i budowy nowych obiektów kolejowych w dolinie Popradu, wpisują się w większy program, który docelowo ma objąć 464 obiekty w całej Polsce.

Obecnie PKP S.A. prowadzi 139 inwestycji związanych z dworcami kolejowymi. Najbardziej zaawansowanych jest 10 projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia: Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Polka zz, 2017-03-12 10:09:25

    Zniszcza urok tej Polski Wszedzie marzy im sie nowoczesnosc a ludziom teskno do przeszlosci Mieszkam na zachodzie tam takie miejsca sie chroni a tu niszczy Co wam przeszkadzaja te stare miejsca, nowoczesna wam w glowie poprzewracala.