PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Roefler: Czasem trzeba coś zburzyć, żeby unowocześnić tkankę miejską

  • PropertyNews.pl/AT    5 marca 2018 - 10:26
Marek Roefler: Czasem trzeba coś zburzyć, żeby unowocześnić tkankę miejską
Chcę ożywić Wolę i Pragę - powiedział Marek Roefler (Warszawa, fot.pixabay.com)

Warszawa bardzo dynamicznie się rozwija. Oby tylko ten proces się nie zatrzymał. Prawda jest taka, że czasem trzeba coś zburzyć, żeby uzdrowić i unowocześnić tkankę miejską – uważa Marek Roefler, prezes zarządu firmy Dantex.
- Stolica jest najsilniejszym rynkiem. Prawie 50 proc. rynku biurowego i mieszkaniowego rozwija się w Warszawie. Dane pokazują jaki to jest gigantyczny potencjał. Poza tym jestem rodowitym warszawiakiem. Znam to miasto, jego duszę i czuję rytm. Na Woli, gdzie się wychowywałem, wiele gruntów przemysłowych zamieniliśmy w tętniącą życiem dzielnicę – mówi Marek Roefler.

Czytaj też: Trzecie miejsce Warszawy w prestiżowym rankingu europejskim

Prezes Dantexu teraz też może tak powiedzieć o Pradze. Galeria Rondo Wiatraczna mocno zmieniła krajobraz. Marek Roefler pamięta dawny Universam Grochów.

- W latach 80. i 90. mieszkałem w Aninie i bywałem w tym sklepie. Rzeczywiście był popularny, głównie dzięki samoobsłudze, co wtedy uchodziło za nowość na rynku. Poza tym w kompleksie działały też inne sklepy, na przykład z tkaninami. Wtedy też prowadziłem Dantex, ale firma miała zupełnie inny profil. Szyliśmy ubrania. Słynęliśmy z kurtek zimowych, które przypominały puchowe, ale wypełnialiśmy je anilaną. W Universamie Grochów kupowałem materiały – opowiada prezes Roefler.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.