PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Suski: 390 mln zł na inwestycje drogowe w regionie z radomskim

  • PAP/JS    3 lipca 2017 - 20:33
Marek Suski: 390 mln zł na inwestycje drogowe w regionie z radomskim
Chodzi m.in. o budowę obwodnicy Lipska i rozbudowę drogi krajowej nr 79 Fot. Fotolia

390 mln zł przeznaczyło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa na inwestycje drogowe w regionie radomskim - poinformował poseł PiS Marek Suski. Chodzi m.in. o budowę obwodnicy Lipska i rozbudowę drogi krajowej nr 79.
Parlamentarzysta powiedział, że o budowę obwodnicy Lipska mieszkańcy i samorządowcy zabiegali od wielu lat.

"Kiedy spotykaliśmy się w Lipsku, ludzie mówili, że jak tiry jadą przez miasto, często jest droga zablokowana, bo samochody nie dają rady skręcić na ostrych zakrętach; często miasto się blokuje, nie ma możliwości przejść przez ulicę, rozpadają się budynki, pęka zabytkowy mur przykościelny" - powiedział Suski na konferencji prasowej PiS w Radomiu. Dodał, że program inwestycyjny podpisany przez wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita dotyczący tej inwestycji opiewa na 111 mln zł.

Kolejne inwestycje, które mają zapewnione finansowanie resortu infrastruktury i budownictwa - to rozbudowa drogi krajowej nr 79: na odcinku Góra Kalwaria - Mniszew (blisko 100 mln zł), Mniszew - Magnuszew (ponad 79 mln zł) Garbatka-Letnisko - Wilczowola (ponad 57 mln zł) oraz rozbudowa drogi krajowej nr 79 i drogi krajowej nr 48 - na przejściu przez Kozienice (46 mln zł). 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.